Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés rendszerbe visszacsapó...

Fűtés rendszerbe visszacsapó szelep zörög a gázkazán kikapcsolásakor. Mitől lehet vajon? Okozhat ez valami problémát vagy hibát?

Figyelt kérdés

A gáz kazán és a vegyes kazán szétválasztása végett egy-egy visszacsapó szelep került az előremenő ágakba a hidrováltó elé beépítve. Amikor a gázkazán kikapcsol és a szivattyúja leáll az ahhoz a körhöz tartozó visszacsapó szelep elkezd zörögni, viszonylag hangosan olyan 20-30 másodpercig. A dologhoz hozzá tartozik, hogy ilyenkor a hidrováltó utáni szivattyú még működik, azt egy csőtermosztát vezérli utókeringés végett.

Fűté szerelőt hívtam, szerinte nincs gond, de nem lettem sokkal nyugodtabb, jó lenne tudni, hogy mi okozza ezt. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.



2019. nov. 11. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyenge a vissza csapó rugója .
2019. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Lehet, hogy hibás? Vagy több féle erősség létezik?

Érdemes lenne cserélni?

Önmagában a zaj nem érdekelne, csak azt nem tudom, hogy ez okozhat e valami zűrt hosszú távon.

2019. nov. 11. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!