Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Most vettem egy vályogházat,...

Dudoma János kérdése:

Most vettem egy vályogházat, fújható födémszigetelés érdekelne, akinek van a véleményére vagyok kíváncsi, purhab, üveggyapot, vagy cellulóz, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2019. nov. 11. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

A vályogházat gyaníthatóan az olcsósága miatt vetted.

Amiket meg felsoroltál azok elég drága dolgok.

Megér neked annyit??


Én ezt tenném fel.

[link]

2019. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fújható szigetelés (papír, purhab) a legdrágábbak között van. Sokkal olcsóbban jössz ki ezzel: Párazáró fólia a padlásra és 2-3 rétegben 10 cm kőzetgyapot. Spéci eszközök se kellenek hozzá, 2-3 haveroddal 1 nap alatt felteszitek.

Huzatos padláson érdemes a tetejére páraáteresztő fóliát teríteni.


Az üveggyapot a legolcsóbb, de egyes típusok évek alatt megrogynak. Lehetőleg a "bálásat" használd, 0,5x1 méteres lapok.

2019. nov. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a födémemet velük csináltattam [link] . Egy kisebb vagyonba került, de nagyon elégedett vagyok. A zárt cellás poliurethán hab egyetlen hátránya, hogy nem UV álló. Ezért még a padláson is külön le van takarva nálam, hogy fény ne érje. De amúgy lépésálló, vízálló, párazáró, légzáró. Megszűnt a lambéria mennyezetem átszellőzése a tetőtérben. És baromi jó hőtechnikai értékei vannak!

Nem csak a fűtés-számlában, de a komfortérzetben is óriási változást hozott.

De ismétlem, kutya drága megoldás.

Ha Debrecenhez közel laksz, eljöhetsz terepszemlére hozzám, szivesen látlak a padlásomon :-)

2019. nov. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!