Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel utólagos hangszigetelésé...

Panel utólagos hangszigetelésének van értelme?

Figyelt kérdés

Minden, de minden áthallatszik a szomszédból, nem fentről, hanem oldalról. A beszélgetés, tisztán érteni mindent, ha nézik a tévét, ha rezeg a telefon, ha kihúzzák a széket, de még a f#ngás és a horkolás is. A gyerekkel is rendszeresen üvöltöznek, sokszor hajnali 4-kor arra kelünk.

Nem tudunk elköltözni, ráadásul nemsokára nekünk is gyerekünk lesz, gondolom ki leszünk utálva.

Utólagos hangszigetelésének van értelme? Legalább egy kis zajt felfogna?



2019. nov. 11. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs!

Az épület szerkezeti kialakításából eredendően nem lehet jól megcsinálni.

2019. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fantasztikus...
2019. nov. 11. 23:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen!

Ha most azt mondtam volna, hogy költs el több százezret kőzetgyapotra, meg spéci felfogatásra, meg gipszkartonra (meg a szoba is kisebb lenne) és ezek után a szék húzását ugyanúgy hallani fogod, mert nincs úsztatott aljzat (a merev vb. födém "összeköti a teljes szerkezetet lakásokon, falakon keresztül) ami csillapítaná a "lépéshangot".


Abba látatlanban nem mennék bele, hogy egy korábbi hibás felújítás még tehet rá egy lapáttal.

2019. nov. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindegy, akkor úgy néz ki, hamarosan kénytelenek lesznek elviselni a gyerekünk sírását. Már értem miért volt ilyen olcsó. :D Nem értem, a régi panelunkban semmi nem hallatszott át, pedig az se volt éppen új építésű.
2019. nov. 11. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!