Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtésre laminált padló...

Padlófűtésre laminált padló vagy padló lap?

Figyelt kérdés
Most veszünk házat, amiben a szobák radiátorosak, a nappali-konyha egyben padló fűtéses. A szobákban egyértelmű hogy laminált padló lesz, viszont a nappali-konyhát nem tudjuk eldönteni. Nem szeretném hogy a laminált padló felpúposodjon, de a kő meg hamarabb feltörik ha valamit ráejtünk. Ki mit tenne? Ja ès új èpítèsű, meg van szabva a nm ár, nyilván ha nem muszáj, nem lèpnènk át.
2019. nov. 13. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A konyhapult körül mindenképp kerámia lap, vagy vízálló laminált padló kell. A szobába semmiképp nem tennék járólapot, mert ha nem megy a fűtés, vagy átmeneti időszakban, tavasszal-ősszel nagyon hideg. A tesómék így csinálták meg és nagyon hamar tettek rá szőnyeget. Amúgy szerintem ne is otthonos a sok hidegburkolat.
2019. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Padlófűtésre nem szokás hagyományos MDF laminált padlót tenni, és nem is ajánlott.

Mindenképp valamilyen leragasztható nútféderes padlólap, vagy parketta. Bár én a nappaliba is járólapot tennék. (konyhába egyértelműen csak járólap)

Sokkal praktikusabb, és tisztítani is könnyebb.

Egyébként meg ha normálisan le van rakva a hidegburkolat, és nem kerámia hanem gres (porcelán) lap akkor egyáltalán nem fog eltörni olyan könnyen mint azt gondolod.

A mezei kerámia lap az igen, eltörik mint a szar, ha ráejtesz valami fém tárgyat. Éppen ezért szokás gres lappal burkolni a jobban igénybe vett lakásrészeket. Kerámia az csak csempébe jó, padlóra csak a porcelán.

2019. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fűtött aljzatra a rossz szigetelő, jó hővezető anyagok az ideálisak. Ezek általában a hidegburkolatok.

Melegburkolatok rontják a fűtés hatásfokát a szigetelő képességük miatt.

A legrosszabb ilyen szempontból a padlószőnyeg. A parafa majd a keményfa búrkolatok és a szalag parketta.

Megfelelő alátéttel már némileg jobb a laminált padló és a klikkes vinil. A legjobb melegburkolat fűtött ajzatra a ragadztott vinil (LVT) és a pvc. Ez utóbbi időben nagyot fejlődött. Ma már egy pvc burkolat élethűbb fautánzatű padlót képes produkálni mint egy laminált. Non plusz ultra teljesen vízálló.


A szakszerű lerakásnak része a megfelelő dilatációs hézagok kialakítása is. Ha így készül akkor nem puposodik fel a laminált sem.


A mázas fagyálló lapok rendkívül ellenállóak a rájuk ejtett fazekakkal szemben.


Én az LVT burkolatot preferálnám. Ennek az anyag és munka díjja egy jóminőségű lamináltéval egyenértékű.

2019. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Burkolókènt nem szoktam ajánlani a laminàlt padlót. Az egy ideiglenes burkolatkènt kezdte a pályafutásàt. Építkezéseken terjedt el és, csak addig használták amíg le nem kerül a végleges burkolat a házban. Laminàltra burkolni sem lehet. Az egy szabadon mozgó felület. Mivel ideiglenes burkolatkènt kezdte így nem is valami tartós. Kiszakad, púposodik, stb. Sok ilyen láttam. Az igazi kincs az a parketta, én azt rakatnèk. Könnyű tisztán tartani és nem kopik.

Konyhába pedig egyértelműen járólapoztatnèk. A jàrólap nem törik, ha megfelelően van lerakva és nem 100 kilós súlyzókat hajigàltok rá.

2019. nov. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!