Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet kívülről lehősziget...

Hogy lehet kívülről lehőszigetelni a göröngyös kőfalat?

Figyelt kérdés

A jövőben leszeretném szigetelni a házamat kívülről.


Paraszt ház, terméskőből, és a hátsó fala nem rendesen vakolt, látszódnak a kövek, göröngyös.


Azt hogy lehetne leszigetelni? Ha ki kell tölteni hogy simára kilehessen húzni a ragasztót, akkor háromszor annyi kellhet...



2019. nov. 14. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg tervező mérnökkel, vagy a kivitelezővel. Szerintem semmi akadálya. Legfeljebb a szigetelőpanel és a házfal között itt-ott lesznek levegővel telt hézagok, de ezek nincsenek negatív hatással a szigetelés hatékonyságára, mert a levegő jó hőszigetelő.
2019. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
...csak éppen a szél letépi a szigetelést az első viharban. Le kell vakolni simára, utána szigetelhető.
2019. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Ha az érintkező felületek jól le vannak kenve minőséges ragasztó anyaggal, semmit sem tép le a szél!!!!
2019. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 azért ez ebben a formában hülyeség.

Megfelelő mennyiségű mechanikus rögzítéssel miért tépné le a szél?

Tudod nem csak ragasztóval kell rögzíteni az EPS lapokat, hanem mechanikusan is.

Ráadásul tömör anyagban 5x jobban fognak a dübelek, mint az üreges téglában.

Kérdező a ragasztó amúgy se "vakolásra" van kitalálva. Képet mellékelhettél volna, hogy lehessen látni milyen egyenetlen/mennyire felületről is van szó.

2019. nov. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is azt mondanám, hogy először egyenesre kell hozni a falat. Hálózással, flexibilis ragasztóval. A hőszigetelésnek egyenletes felület kell, mert a szigetelés könnyen törik.
2019. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi házunk alsó szintje is termésköves, és utólag szigeteltem. Először is a nagyon kiálló köveket levéstem, hogy ne kelljen annyi kiegyenlítő habarcs. Grúzoltam a teljes felületet (cement-homok 1:3 + sok víz), majd perlites vakolattal telibe vakoltam az egészet. Javaslom a perlitet belekeverni a malterba, mivel nagyon jó térfogatnövelő,és már a hőszigetelésbe is belejavít valamennyit. A perlites-meszes vakolat azért is jó, mert gond nélkül lehet vastagabban is felhordani. Ha nagyon egyenetlen, gödrös a felület akkor ez jól jön. Ráadásul a perlit nagyon jó páratartó-fékező réteg, valamelyest kompenzálja a kő ez irányú hiányosságait. Erre a sima vakolt felületre már bármit rakhatsz, de mindenképp kell a mechanikai rögzítés is. Én 30 cm kőzetgyapotot raktam rá, előzetesen befúrt 6-os rozsdamentes menetes szárakra, tányéros rögzítőkkel. Jóval olcsóbb volt mint az Ejot passzív-ház dübelei, és a savállóanyag hővezetése csak 1/8-a az acélénak.
2019. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy őrült ötlet, de én PUR-habbal telibe fújnám a terméskövet vakolat helyett, aztán síkra vágnám. Purhabozás előtt felragasztanék a terméskövekre pl. vakolható élvédő profilokat, ami később megadja a vágószerszámnak a falsíkot.

Azt nem tudom, hogy kültérben mennyire használható a PUR-HAB, de ha az ablakok köré jó akkor szerintem a falon is megfelelő. Persze ne a tubusosra gondolj, hanem kétkomponensűre, arra amit géppel szórnak fel.


A lábazatra lábazati vakolatot raknék és XPS-t. A PUR-hab rosszul tűri a nedvességet, lábazatra biztos nem jó, és szerintem ugyanez igaz a perlites vakolatra is.


Falnedvességmérővel ellenőrizd a falakat mielőtt hőszigeteled, mert hőszigetelés után jobban fájna ha kiderülne, hogy még talaj nedvesség ellen is szigetelni kell a falakat.

2019. nov. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!