Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől durran a gázkonvektor?

Mitől durran a gázkonvektor?

Figyelt kérdés
Egy regi készülékről van szo.Minden evben ki szoktam tisztittatni, de tavaly elmaradt es eddig iden is.Ilyenkor mindig kikapcsol magától.Most is ez volt, de en mindig visszakapcsoltam. Az utolso kikapcsolasanal viszont mar hatalmasat durrant. Persze azota elzartam es meg se merem kozeliteni.De mitol lehetett ez? Ugye, a masik konvektort azert bekapcsolhatom?(Abban varok megerősítést, hogy magaval a keszulekkel van baj, tehat a masikkal nem lesz gond.)

2019. nov. 17. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Koszos! Maga a gáz is.

Az őrláng ici~pici fúvókája eldugul,nagyon kicsi maga a láng. Mikor nyit a fő gázszelep,nagyobb mennyiségű jut az égéstérbe,mire a túl kicsi őrláng begyújtja,ezért a robbanó hang,

2019. nov. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Értem,hiszen nem tisztíttattam ki, de akkor mar hetek óta be volt kapcsolva, tehat "nem lehetett újdonság" a csőnek, hogy poros, es ez nem a szokasos kattogas volt, mint amikor frissen bekapcsolom, hanem egy hatalmas durranas akkor, amikor kikapcsolta magát.
2019. nov. 18. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es is írta, el van dugulva az őrláng fúvókája.

Célszerűbb cserélni, mert kitisztításnál meg túl nagy luk lesz rajta.

Akkor meg nagy lesz az őrláng, az lesz a baj.


Ha nagyon kicsi az őrláng, nem gyújtja be a gázt, csak akkor, amikor már megtelt az égéstér gázzal.

Az durran.


Másik konvektor az másik konvektor, ehhez nincs köze.

2019. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt nem tudod véletlenül, hogy mennyibe kerül egy ilyen csere mindennel együtt?
2019. nov. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!