Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdv! Kötelezhetnek villanyóra...

Üdv! Kötelezhetnek villanyóra áthelyezésre?

Figyelt kérdés

Villanyóránk a lakásban lett kiépítve, még a 60-70-es években, és nem hajlandóak ampert bővíteni, csak ha áthelyeztetem az órát a utcai kerítésbe. A villamos hálózatom 7 éve újra lett vezetékelve, akkor az áramszolgáltató szerelői az óráig a fővezetéket is cserélték. Most pedig nem hajlandóak a megszakítókat nagyobbra cserélni.


Áramhálózati amper bővítést szeretnék, jelenleg 20-6-6 A-es kismegszakítókkal rendelkezem. Anno azért lett ennyi, mert e határig ingyenes volt, és a családi házunk fogyasztói nem is igényeltek többet. Sajnos jelenleg már nagyon szűkös ez a mennyiség. Szerettünk volna igényelni 3x20 ampert , ami 126 E-Ft. Véleményem szerint igen kemény összeg egy kettő perces munkáért, ráadásul igénylésemmel több, és nagyobb fogyasztóval magasabb villanyszámlával több profitot termelek az áramszolgáltató vállalkozásnak. Na mindegy. Viszont , ha órát át kell tennem ehhez, akkor már majdnem 300 E-ft a költségem . Valóban kötelezhetnek erre, vagy van kiskapu ?



2019. nov. 18. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Az óra is a jelenlegi kapacitásra lett tervezve, meg a fővezetékek is jó eséllyel. 40 év alatt sokat változtak a szabályok is, aminek meg kell felelni, ha új órát akarsz. Amúgy 3x20 amper rengeteg, ennyit max ipari felhasználásra tudok elképzelni. Sima lakásba a mostaninak is elégnek kellene lennie. Nálunk 16-10-10 van amiről egy kétgenerációs családi ház megy. Oda kell figyelni, hogy ne menjen egyszerre a mosógép, a mosogatógép és a villanysütő, mert ez a három együtt lenyomja a 16-ost. De ha erre oda van figyelve, ezen felül még két légkondi is simán elmegy, ha nem egyszerre kapcsoljuk be, hanem 10 perc eltéréssel.
2019. nov. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

7 éve a teljes ház újra lett vezetékelve,akkor ez volt a kritérium a 3 fázis miatt ! Az órát is cserélték az akkor felszerelt 3 megszakítóval. Sokkal többet is kaphattam volna akkor, de 32-ig volt ingyenes, ezért lett ennyi.

Mennyi fogyasztóm van ? Átlagos kb : Számítógépek, hűtő, fagyasztó, mosogatógép, mosógép, villany tűzhely, mikró, kávéfőző, hajszárító, villanybojler, garázsban, flex, kompresszor, illetve, ha bírná a rendszer klíma. már, Állandóan azt kell figyelnem, mi mivel mehet együtt.

Azt teljesem megértem, ha változnak a rendeletek, akkor ahhoz alkalmazkodni kell az új építésnél. De, szeretnék pár amperrel többet, akkor ne kényszerítsenek bele felesleges több száz ezres költségbe.

2019. nov. 18. 19:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, kötelezhetnek (sajnos). Bármilyen változtatás után már csak szabványos villanyórát fogadnak el. (Én a H tarifa miatt vagyok hasonló helyzetben)
2019. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint igen kemény összeg egy kettő perces munkáért"

Hát igen, csak rossz lovon ülsz, és azon is fordítva. Dehogy a munka kerül ennyibe. Hanem az, hogy a rendszer immár nagyobb kapacitással áll a rendelkezésedre. Az igazán igazságos az lenne, ha a kismegszakítók nagyságának függvényében havonta fizetnél alapdíjat, de hát ez a kormányhivatalok dolga, hogy hogyan határozzák meg a hozzájárulást.

2019. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress regisztrált szerelőt, az intézze az ügyet. Jóesetben vannak kapcsolataik, lehet, hogy megoldja szép csendben. Kérj több szerelőtől is ajánlatot.
2019. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
"Szép csendben megoldja" nem, mert a munkája függ tőle.
2019. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Villanyszerelő vagyok. Igen, jogosan kell szabványosítani a mérő helyet. Es ennyi, ha nem tetszik rantsd be az aggregatort az udvaron. Aki meg azt mondja hogy a 3x20 már ipari az majd kialussza. Mostanaban 3x32 általában alap 3 fazisnal, de nemrég adtam át mérő helyet családi ház 3x50 amper, tulajdonos elmondása szerint"legyen"
2019. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!