Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Járólap lerakásnál mi az a...

Járólap lerakásnál mi az a legkisebb csemperagasztó réteg vastagság, amire lehet burkolni?

Figyelt kérdés
Néhány lapot ki kell utólag cserélnem, és sajnos a vízszint miatt nagyon kevés hely van a csemperagasztónak. Létezik olyan ragasztó, amit nagyon vékonyan (1-2 mmm) is lehet kenni, és nem jön fel 2 hét múlva a lap? Vésni nem szeretném a helyét, mert könnyen megsérülnek a szomszédos lapok. Esetleg lehet 9 mm vastag járólap vastagságából kb. 2 mm-t lecsiszolni úgy, hogy ne sérüljön? (Csak néhány lapról lenne szó)
2019. nov. 20. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom nem burkoló a rendes szakmàd...

A ragasztónak maximuma van, ami 10 mm. Ha egy vèkony réteget felkensz az kopogni fog, aztán betörik, elmozdul és tönkrement a burkolat. Közèpről kezdtél el burkolni és nem vetted számításba a szèleket, vagy hogy sikerült ezt összehozni? Nincs csempevàgód? Csiszolni nem szabad a lapokat.

Ha mutatsz kèpeket adok tippeket, én burkoló vagyok.

2019. nov. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos röviden, nem burkoló, hanem informatikus vagyok. Kb. 15 éves lapok felpúposodtak úgy, hogy 2 el is tört, ezt szeretném komolyabb befektetés nélkül kicserélni. Beszereztem néhány hasonló színárnyalatút, mert az eredeti ki tudja milyen volt. A mérete sajnos elég egyedi kb. 31,5 x 31,5 cm-es, így nincs nagy választék. Amit találtam sajnos vastagabb is néhány milliméterrel, és az eredeti alatt sem volt túl vastag ragasztóréteg. A csemperagasztót felvéstem, most már csak az új lapokat kellene ragasztani, de már ragasztó nélkül is majdnem szintben van a szomszédos lapokkal. Nagyjából ennyi. Csempevágóm van, de egész lapok cseréjéről van szó, így vágni nem kell semmit.
2019. nov. 20. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos akkor nagyon jó megoldás nincs. Vagy beszerezel valami hasonló lapot ami vastagsàgban is megfelelő vagy elfogadod azt, 1-2 helyen fentebb lesz a járólap. De valószínűleg a kèsőbbiekben nem lehet majd ráburkolni a járólapra, ha két lap feljött, akkor a többi sem lehet profin lerakva.
2019. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!