Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 10x10 es sátortetős házon...

10x10 es sátortetős házon komplett tetőcsere mennyibe kerül majd?

Figyelt kérdés

Gerendát is cserélni kell és a Lindab lemez tetővel szemezgetünk mi kell meg hozza?

Azt tudom gerenda, tető léc, szögek és a lemez de mivel kell meg számolnom? Kell engedélyt kérnem valakitől?



2019. nov. 22. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Ha nincsen szétrohadva a fa, akkor teljesen felesleges a tetőcsere, hiszen több tonna cserép súlya lekerül róla.

A lemeztető meg pehelykönnyű.

(Nálam is az van vagy 15 éve.)

2019. nov. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos eléggé megrágta már az idő de legfőképp a bogár szóval sajnos nem tudom megúszni.

Most néztem milyen más fedések vannak és a bitumenes zsindely ami még tetszik árban is majdnem egyforma.

Vasárnap jön a szakember megnézni, kiszámolni de az agyam már egy hete ezen kattog. en magam próbálom kiszámolni csak ha a szaki mond egy számot ne döbbenjek le látványosan.

2019. nov. 23. 00:31
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Nézd meg a helyi építési szabályzatot mert nem minden tetőfedő anyag engedélyezett mindenhol. Nálunk pl a bitmunes zsindelyt nem szabad lakóházra rakni.
2019. nov. 23. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Zsindely számottevően többe kerül mint a lemez.

Nem csak a zsindely árát kell nézni, hanem az alap fóliázott és lécezett tetőn felül még kell OSB, zsindely alátét lemez, eresz cseppentő lemez, egyéb tartozékok.

Összességében sokkal drágább mint a lemez. És a munkadíja is lényegesebben drágább a zsindelynek.


Ha mindenképpen lemez tetőt akartok, (bár én nem vagyok híve a lemeznek) akkor csak olyannal csináltassátok akinek van gyakorlata. Esetleg szerződött Lindab szakemberrel.

Sok helyen felx-el vágják a lemezt, ez pedig azonnali garanciavesztéssel jár.

Fontos a szakszerű kiszellőztetés is lemeznél, sokkal fontosabb mint a cserépnél vagy a zsindelynél.

Új szerkezet esetén tervköteles a tető. Ezt mindenki döntse el, hogy be meri e vállalni (mármint hogy terv nélkül csináltassa).

Árat nem írok, mert nagyon nagy a szórás régiónként, legjobb ha kérsz árajánlatokat akár telefonon. Az anyag árakat meg te is kitudod számolni m² alapján.

2019. nov. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!