Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha én szeretnék parapetes...

Ha én szeretnék parapetes gázkonvektort felszerelni, hogy és miként illetve ki csinálja neki a nyílást a falon?

Figyelt kérdés
Régi belvárosi bérház földszint, jelenleg keményes konvektor van, de én a szemközti falra szeretnék parapetes megoldással, hogy az udvarra menjen az egestermek, ezt ki, milyen módon csinálja meg?

2019. nov. 25. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Sehogy.

Már nem engedélyezik a parapetes konvektort.

2019. nov. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
De a parapettől függetlenül, az ilyen munkát a kőművesek végzik.
2019. nov. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Honnan veszed hogy nem engedélyezik?

Gázterv kell hozzá.

Gáz fűtés szerelő fogja falon a lyukat kivésni

2019. nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Meglévő gázkonvektoros fűtési rendszeren lehet készülék cserét végezni, akár áthelyezéssel is.

Új építésű ház esetében nem lehet már jó ideje konvektoros fűtést alkalmazni.

Egyébként meg a gépész (gázszerelő) aki végzi majd a felszerelést megoldja.

Egy vésőgép meg pár kiló gipsz kell hozzá.

2019. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

3: +1.

Mi onnan, hogy az elmúlt 18 évben több lakásban kiviteleztünk gázkészülékeket, és mind a szakiktól, mind a gázművektől tudjuk.

2019. nov. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#1

Én nem vitatom, mert nem értek hozzá, de akkor az üzletekben miért árulnak teljesen legálisan parapetes gázkonvektorokat, nem is olcsón, 100ezer Ft felett?

Pl.: [link]

2019. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Egy zárt belső udvarra nem fogják engedélyezni. A többi lakó majd szívja azt az égésterméket, amit a kedves kérdező kiereget... rossz vicc lenne. Ha ott laknék, beperelném, és bonthatná vissza, mert a per megnyerése ezer százalék.
2019. nov. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

"de akkor az üzletekben miért árulnak teljesen legálisan parapetes gázkonvektorokat, nem is olcsón, 100ezer Ft felett"

A meglévő konvektorokat lehet cserélni.

2019. nov. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!