Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet mostanság...

Mennyibe kerülhet mostanság egy fürdőszoba burkolás?

Figyelt kérdés

Budapesten

280 x 380 cm alapterületű, 210 magasságig burkolva

Kád nincs, egy zuhanyfülke van, amit burkolni kell.



2019. dec. 5. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Anyagköltség, ez rád van bízva, amilyet akarsz, a burkoló díja olyan 3000Ft/nm-től.
2019. dec. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

3000? :D Kicsit el vagy tévedve #1

Esetleg padló burkolás, ahol nem kell vágni semmit, talán van aki bevállalja 3 ezerért mert nincs munkája.

Na de egy fürdő ahol másból nem áll az egész csak szabásból, vízszigetelés, szilózás hegyek, körülményes fugázás, ott 10 ezertől indulnak a m² árak.

Bár az egész nagyban függ az igényektől, és a felhasználandó anyagoktól.

Kicsivel kisebb fürdőmet csináltam meg tavaly, akkor az anyag (új mosdó, kád, szerelvények, stb) 350 ezerben (anyag árban) állt meg.

2019. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Vidéken valahol a kettő között van a munkadíj, 5-6 ezerért burkolnak. Amire figyelmeztetnélek, ha a burkolólapok még nincsenek meg, hogy a nagyobb, vaskos burkolólapokat nem lehet akármivel felragasztani, erősebb anyag kell hozzá, aminek sokkal drágább az ára (kb. 2-3x-os ára van)! Ezt azért, mert ezt nem fogják elmondani ott, ahol veszed a lapokat, nyilvánvalóan nem, hisz eladni szeretnének! Ezzel érdemes számolni. Van az a burkoló, aki nekiáll egy olcsó, egyébként 30x30-as (vagy kisebb), "vékony" járólapokhoz/csempékhez szánt ragasztóval fölcuppantani ezeket a lapokat, szó se róla, de az minden, csak nem tartós! Akár... akár felhívni még anyagvásárlás előtt egy burkolót és vele egyeztetni milyen lapokat érdemes vásárolni, Ő milyen anyagokat szokott használni, s az alapján kiszámolni magadnak mennyi az anyagkts. s persze a munkadíjat meg majd megmondja, mennyiért rak 1 m2-t. (én nem vagyok burkoló)
2019. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

3000 forintért az életben nem burkolnèk, munkám lenne dögivel, de időm a családomra egy perc sem. Melyik szakember akarja ezt? Senki. Aki ennyiért rakja az rá van kényszerülve erre.

Válasz: Nem, nem te mondod meg egy normális burkolónàl, hogy milyen alapozót és ragasztót akarsz, mert ha oda állítasz a legolcsóbb fossal arra senki nem akar örök garanciát vállalni, már pedig minden munka örök garanciàs. Aki vállal az idióta. Normális esetben a burkoló dönti el mivel dolgozik, te választhatod a színt(például fehér ragasztó, ha mondjuk üveget akarnàl lerakatni, és a burkolólapokat), és ennyi.

Amennyiben normális méretű lapokkal akarsz burkoltatni 5-7 ezer forint/ nm2 árra számíts, ha nagylapokról van szó még annyit is elkèrhet a burkoló amennyi a nagyméretű lap négyzetmètere. Ha 2x2-es kislapokról van szó akkor meg egyértelmű az órabèr.

Gondolkozzunk már mielőtt baromsàgokat hordunk össze.

2019. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
#4: Örök garancia 2019-ben? Lehetetlen..... Addig van garancia amíg ki nem fizetted, vagy addig se, mert szar a fal, szar a csempe, szar minden, de ő baromira ért házzá (egyébként tényleg vacak anyagok meg házak vannak, de pont az lenne a burkoló feladata h ezt megoldja. Elbaszni én is eltudom...)
2019. dec. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a munkatörvènykönyv örök garanciàt ír elő, ha hibásan dolgoztàl. Mivel ezt tanultam, így tudom. Ha van számla és szerződés akkor vissza lehet hívni a burkolót, ha probléma van és köteles ingyen javítani.
2019. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Sajnálatosan, évek óta a lakásfelújításoknál, mindig a burkolókkal van problémánk. Legutóbb 6 éve újítottunk fel, ill. azt megelőző lakást 8 éve. Mindenféle szakember van a rokonságban, ismerősök között, de burkolót szinte olyan nehéz találni, mint fehér hollót. Természetesen, önjelölt (román, ukrán) burkoló az akad, de ... :-(

Szomszédos irodaépületet most alakítják társasházzá. Tavasz óta ötödik csapat dolgozik már rajta, amolyan Mekk Mester módra. Amit egyik gárda megcsinál, a következő lebontja, átépíti... A tetőt pl. harmadszorra építették át. Úgy tűnik, ezek végre valódi ács - tetőfedők. Mi laikus szemmel is látjuk, mekkora a különbség. Habár nem nehéz megkülönböztetni, hiszen az első kettő tetőfedő csapat kifejezetten viccesen dolgozott. :-)

Most pl. a kicserélt, beépített új hőszigetelő ablakokat barmolták szét. Kérdeztük, miért, de nem kaptunk egyértelmű választ a munkásoktól. Épületen belül egyetlen dolgot csináltam meg, kibontották az összes válaszfalat. Mindezt 7 hónap alatt... és még sehol nincs az építkezés, amit novemberre be kellett volna fejezni. :-o


A mi társasházunk 1,5 év alatt talált tetőfedőket időszaki karbantartásra. A lépcsőház kifestésére ennyi idő alatt sem sikerült festőt. Teremgarázs ki-bejáratnál esőcsatorna rács cserére szintén hónapokat kellett várnunk...

A két utóbbi munkát, mi magunk is megtudnánk csinálni, de azt nem lehet társasháznál... :-(


Jómagam gépész vagyok, számtalan dolgot megtudok csinálni, de burkolni sajnos nem tudok. (fel - leverni a burkolólapokat, csempéket magam is megoldom, de feltenni, azt még nem. Még gépem is van hozzá. :-) )


Egy nagyon profi burkoló van a rokonságukban, az egyik unokatesóm, de ő 20 éve Kaliforniában él. Negyven fő alkalmazottja van mára, igen elismert vállalkozó lett. Nemrég az jutott eszembe, meglehet, ha őt kérnénk fel a munkára, hamarabb eljönne és megcsinálná, mint az itthoni élő munkások. :-)

2019. dec. 8. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!