Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csöpögő WC-tartály miatti...

Csöpögő WC-tartály miatti cserére nem sok egy kicsit 60e Ft?

Figyelt kérdés
Csöpögött nálunk a WC-tartály, ezért hívtunk egy vízvezeték szerelőt. Kicserélt egy pár tömítést, majd bejelentette, hogy 30.000 Ft lesz. Kicsit húztuk a fogunk rá, de kifizettük. A javítás után pár órával annyira csöpögött, hogy ismét felhívtuk őket, hogy jöjjenek ki újból, mert ez így nem jó. Másnap reggel ugyan kijöttek, de kitalálták, hogy az egész tartályt ki kell cserélni, és elmentek, hoztak egy újat, amit be is építettek, majd közölték, hogy 30 eFt lesz. Mondtuk, hogy akkor tehát 0-án vagyunk, mert előzőleg is ennyit fizettünk azért a javításért, amit nem sikerült megcsinálniuk. Erre közölték, hogy nem, mert ott is szakszerűen javították a hibát (?) és fizessük ki ezért is a 30e Ft-ot. Sajnos apósom volt otthon, és Ő ki is fizette az újabb 30e Ft-ot. Mit lehet ilyenkor tenni? Amúgy mennyi reáliasan egy WC-tartálynak a cseréje?

2019. dec. 10. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen lényegtelen mostanra .
2019. dec. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nincsen jelentősége: bukta, de nagyot!Biztos vagyok számla sem volt!
2019. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
19%

Ilyenkor hol a férjed? Vagy nőgyógyász, h nem ért egy tartály cseréhez?

Sima, falon kívüli tartályt 6ezertől lehet kapni, a beszerelése sem hiszem, h több lenne ennél.

A baj ott van, h nincs ma MO-on szakember, aki meg mégis akad az kókler, ráadásul annyit kér, amennyit nem szégyell, amit a ti esetetek is jól mutat!


Mondjuk én elküldtem volna melegebb éghajlatra, jaaa nem is, mert ilyen csipli-csupli munkát még én is el tudok végezni....


33/N


Ui.: a kérdésedre a válasz: sztem 20 ezernél nem lett volna szabad többet kérjen!!! Ezt tartályostól, kiszállásostól, beszereléssel együtt! Könyörgöm, fél órás művelet!

2019. dec. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mindentudó99 ***** válasza:
Jól írták előttem max 20. De 6 -7 ezer egy tartály. Felrakni meg nem nagy dol9g kertél volna meg egy ismerőst 5 doboz sörért.
2019. dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyit azért hozzáfúznék, hogy elég régi építésű házban lakunk, és emiatt például a WC-tartály is elég speciális, mert idáig nem a WC-kagylóval volt egy helyiségben. Most már ott van.
2019. dec. 11. 00:20
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Számlát adtak?


Azé milyen könnyen élnek egyes családok, hogy csak úgy van otthon odaadomra 60 000 Ft...

Én egy hónap alatt élek annyiból.

2019. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

:D Igazat kell adjak a 3. válaszolónak. Sőt annyiban ráerősítenék erre, hogy nagyobb hiba a "nőgyógyász férjek" mint a szakemberhiány.


Annyit tehetsz, hogy felkeresed őket és számon kéred őket! Mást nem! Van az a stílus, amivel kilehet kényszeríteni, hogy visszaadják a pénzt, ha volt számla, ha nem, fenyegetőzni mindig lehet úgy, hogy az célt érjen. (nem erőszakra gondolok!)

2019. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos ez tipikus jelenség manapság. A régi SOS szervízek, akik másnapra kijöttek, és dupla áron megcsinálták az ilyen kisebb vizes munkákat, átcsaptak lehúzósba. Nekünk egy repedt fűtésszakasz kicserélésére mondtak 250ezret, számlával! Mondom a művészúrnak, hogy ezt valószínűleg nem fogja kifizetni a biztosító, úgyhogy ennyiért köszönjük szépen. Ez egy 4 órás munka volt, de töredékéért megcsinálta egy maszek hegesztő. Megjegyzem, a szakik akiket felkerestem, 6, meg 9 hetes időpontokat mondtak. Nem hajolnak le egy szópós munka miatt 50 ezerért, mert nagyon jó világ van most nekik.

Az SOS szervízeket jobb elkerülni és igenis meg kell tanulni az uraknak, hogy kell vécétartályt, mosogatót, lefolyót javítani, mert ezeket a melókat nem vállalják el a szakemberek. Ahogy a villanykapcsoló, dugalj cserét sem. Ez a tartálycsere max. egy óra, tudom, mert egy munkatársnőmek csináltam pár éve. Az ő férje is technikai analfabéta.

2019. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

"Nem hajolnak le egy szópós munka miatt 50 ezerért, mert nagyon jó világ van most nekik."


Ha hiszed, ha nem mi is pénzért csináljuk, kereslet-kínálat áron dolgozunk én sem vállalok kis 1-2 órás munkákat mert nem éri meg annyira mint a nagyobb munkák.

2019. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Ez eléggé lehúzás volt... Bár én is felhívtam egy vizest mielőtt kicseréltem a tartályt, 20000 Ft lenne a kiszállás+ munka díj, 15000 Ft az anyag, úgy hogy inkább kicseréltem magamnak a tartályt és a csöveket. 6000 Ft volt a tartály, és a víz csövek 7000 Ft +2000 Ft a 2 szerelő ajtó.


Ilyen volt :

[link]

Nem volt a nyomó szeleppel elég víz nyomás, ezt cseréltem át tartalyosra + a fél és le vezető csövet + vágtam 2 szerelő ajtónak helyet

Ilyen lett:

[link]

[link]

[link]

Ilyen :

[link]

2019. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!