Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lábazati vízszigetelés +...

Lábazati vízszigetelés + hőszigetelés ebben a formában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lábazat jelenleg csak csupasz beton (zsalukő), ezen szeretnék változtatni. Nem tudom, hogy egyáltalán található-e kátránypapíros szigetelés (nem látszik a fel- és lehajtás), ezért úgy gondoltam, hogy kiásom a ház mellett mindenhol, és végig, 30 cm-el talajszint alatt is kenhető bitumenes vízszigeteléssel ellátnám a falat, majd erre ragasztanék később XPS lapokat hőszigetelés gyanánt.


Ez így járható út lenne, megfelelő védekezés a víz ellen és elegendő hőszigetelés? Vagy mit ajánlanátok így utólag?



2019. dec. 18. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
nem fog működni. Egyrészt a kenhető szigetelés nem ér semmit nem szakszerű kezekben, másrészt alulról ugyanúgy fel fogja szívni a vízet vagy alá is beásol?
2019. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasolsz? Ha kátránypapírt tennék oda, az jobb lenne?
2019. dec. 18. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:

A vízszigetelés a fal és alap közé megy, hogy a falba ne menjen fel. Amit az alap oldalaira akarsz tenni e célból, annak nincs értelme.

Szinte biztosan van ott vízszigetelés, de az többféle lehet. (pláne, hogy zsalukőről beszélsz). ha mégis vízszigetelni akarsz, akkor azt az alap és fal közé kell betenni.

2019. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a lábazatot is szokták vízszigetelni. Honnan tudom meg, hogy van-e legalább kátránypapíros szigetelésünk? A legfelső zsalukőnél nem látok, de be van vakolva a ház, így nem is láthatom, nem?
2019. dec. 18. 18:37
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
Már kérdezted. Ha oldalról kened semmit se ér. Egy helyen kell megbontani a zsalukövet. A fal talalkozásánál és meglátod van e szigetelés
2019. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A szigetelést még nem kérdeztem ma.
2019. dec. 18. 19:07
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem ma, bocsi. Tehát a szigetelésre még nem kérdeztem rá.


Akkor kívülről elég csak az XPS szigetelés a hőszigetelésnek? Az érne valamit?

2019. dec. 18. 19:09
 8/9 anonim ***** válasza:

A lábazatot nem károsíthatja a víz, ergo felesleges víz ellen szigetelni.

Azért kell rá XPS lap (nem EPS), mert az XPS-nek szintén nem árt a víz, igaz sokkal drágább mint az EPS.


A zsalukövek tetején van egy kb 10 cm vastagságú szerelő beton és annak a tetejére terítik rá a bitumenes vastaglemez vízszigetelést. Az XPS lemezt minimum eddig a magasságig kell felvinned. Lefelé pedig ettől a szinttől mérve kell legalább 1 méterrel lejjebb menni.


Nálunk a zsalukövek alatt van még egy kiszélesedő betonból öntött alaptest, és az alaptest és a zsalukövek közé is leterítettek egy réteg bitumenes lemezt, de ennek max. annyi a jelentősége, hogy a lábazat valamennyire meg tudott száradni amíg az XPS lapokat felragasztgatták rá.

2019. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, akkor így fogok tenni.
2019. dec. 20. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!