Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az létezik hogy 10 millió Ft...

Az létezik hogy 10 millió Ft különbség van egy felújítandó és egy felújított lakás között? (Budapest)

Figyelt kérdés

Szóval nézegetem az ingatlan-pont-com-ot, és azt láttam hogy egy totál leamortizált, vagyis teljes felújítást igénylő lakás nagyjából 10 millával olcsóbb mint egy ugyanazon a környéken ugyanolyan nm-es, ugyanolyan állapotú házban de fullosra, közel luxuskategóriásra újított lakás.


Ez akkor azt jelenti hogyha veszek egy lakhatatlan horrorfilm helyszínként is funcionálható lepratanyát, fullosra felújítom az utolsó részletig akkor 10 milláért tudok túladni rajta? Vagyis a felújítás, munkások bére, építőanyag, adó, faxomtudja összesen kb. 10 millába kerül, vagy így is lehet pár millát leakasztani az ügyleten?


Van ebben komoly rizikó? Tehát ha mondjuk belvárosit nézek ahol a lepratanya is 20 millióba kerül felújítva meg 30-ba tehát ott még azt se lehet mondani hogy rajtam marad mert a belváros brutálisan kapós.



2020. jan. 3. 10:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%

1.: Igen, ha valóban fullosra újítod. Márvány, réz, minőségi fa, minőségi gépesítés, 100%-os új csövek és vezetékek, nyílászáró csere,...

2.: Nem mindegy hol van a lakás, akár a házon belül is! V. kerületben, ha Dunára - Parlamentre néz, az már + milliókat jelent, mintha ugyanabban a házban lenne, de belső utcára néz. És az emelet is számít!

3.: Meg kell találni a vevőt is. SOKAN maguknak hírdetik, aztán buknak, mert sajnálják a lóvét az ingatlanosra, mondván, ők is fel tudják tölteni a netre. Ja, mintha ennyi lenne.

2020. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Fontos lenne tudni a lakás m2-t!

Nem valószínű, hogy egy 30m2-esre ugyanannyit kell költeni, mint egy 60, vagy 120 m2-esre.

Kicsi lakásnál, garzonnál talán megéri kinyalni, nyerhetsz 1-2 milliót, de egy nagyobb lakás fullosra felújítása, ami luxuskategória, az benyeli a 10 milliót.

Közben állandóan jelen kell legyen egy számodra megbízható és hozzáértő férfi, mert 93-ban született nőként megesznek az iparosok reggelire és úgy vágnak át, ahogy nem szégyellnek, ... már ha kapsz egyáltalán olyanokat, akik bevállalnak ütemezve minden szakágat.

Mondom ezt neked úgy, hogy belvárosi, közel 130 m2-es lakásom van.

2020. jan. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Körúthoz közel, 30nm-es lakásról van szó. Nyilván nem én állnék le egyedül szakikkal konzultálni főleg hogy magas a hangom és 160 cm vagyok. :DDDD


De akkor egy ilyen kis lakás felújításán lehet valamennyit szakítani?

2020. jan. 3. 10:37
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

"Nyilván nem én állnék le egyedül szakikkal konzultálni főleg hogy magas a hangom és 160 cm vagyok. :DDDD"


Szakemberként komolyan nem értem ez miért kizáró ok.

2020. jan. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

"Van ebben komoly rizikó?"


Nincs, te vagy az első ember aki kitalálta hogy vesz egy lepukkant lakást, felújítja (de nem ért hozzá) és eladja sokszoros áron majd jó gazdag lesz.

2020. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%

Igaza van az 1-nek és igaza van a 2-nek.

Fontos a lakás elhelyezkedése és hogy mekkora.

De én nem abban látom az üzletet, hogy időt és pénzt invesztálni egy lepratelepbe, hanem abban, hogy olcsón venni és nyereséggel eladni, közepes állapotú ingatlant.

A gyorsaság a lényeg, forogjon a pénz ("Time is money")!

Sokan vannak, akiknek valamiért fontos, hogy sürgősen pénzt lássanak - elválnak, külföldre költöznek, összeköltöznek, stb - ezeknek olcsóbban meg lehet venni az ingatlanát pár millióval és haszonnal eladni.

Nem kell rajta "barkácsolni" és rengetegen vannak akik a saját ízlésük szerint szeretik felújítani a lakásukat.

Ebben van a fantázia, nem a felújítgatásban!

2020. jan. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
74%
Aki egy 30 m2-ért 10 millióval többet fizet, mert fel van újítva, az nem komplett! 330ezer/m2 áron már szinte újat lehet építeni. Mi tud abba pluszba kerülni ennyiért? Ez vicc, de próbálkozni lehet.
2020. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Akkor hadd mutassak konkrétumokat:

-felújítandó 34nm-es 7. kerületi lakás 22.9 millióért:

[link]


-felújított 36nm-es lakás a szomszéd utcában 39.9 millióért.

[link]


Ez 17 millió forint különbség.

-Mindkettő régi épületben van kb. 50 méterre egymástól, --ugyanakkora terület

-az egyik földszint a másik 1. emelet

-az egyik felújítandó a másik felújított


Hogy létezik ez az irdatlan nagy különbség az árban? Mert mégha a 39.9 millás túl is van árazva, de ennyire?

2020. jan. 3. 11:08
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ingatlan nem annyiért kel el, amennyiért hirdetik.
2020. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket csak ennyiért hirdetik. A felújítottat ennyiért nem fogják megvenni.
2020. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!