Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Reális ez az ár?

Reális ez az ár?

Figyelt kérdés
Festő 50 ezret kért egy kis garzon tisztasági festésért . 1 szoba 20 nm , 1 konyha 2 nm , fürdő 4 nm , előszoba 3 nm .

2020. jan. 14. 15:54
1 2
 1/14 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Igen. Sőt olcsó
2020. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tuti ár .
2020. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez teljesen reális!
2020. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem reális. Túl olcsó. A reális alatt van.
2020. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés. Ilyen olcsó festő nincs.
2020. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Olcsó!

Tényleg festő? Megadod a számát? Budapesten dolgozik?

2020. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mennyi egyébként a munkadíj erre kb , mennyit kérne egy másik festő ?
2020. jan. 14. 22:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát a 150 anyaggal együtt, az már baráti.

Persze nem normális ár, de manapság ez van.

Én is lecsapnék egy olyan SZAKemberre, aki 50 munkadíjért elvállalná.

2020. jan. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2020. jan. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A festést nm-re és arra számolják, milyen munkát kérsz pontosan. Nm alatt nem a szoba alapterülete értendő, hiszen nem a padlót festi a mester, hanem a festendő teljes felület nm-re. (Plafon, falak, de ebből a nyílászárók, csempézett felületek lejönnek) Az is számít, hány rétegben kell felvinni a festéket, glettelni kell-e, egy színűre vagy több színűre kéred a szobát, stb. Kíváncsiságból "festés ár" keresőszavakat beütöttem. Budapesten több cég/festő is ír konkrét nm-árakat, milyen munka mibe kerül. Festésre 2 rétegben 450-550 ft/nm árakat találtam. Ez csak a munkadíj! Anyagköltség plusz. Vidéken sztem jóval olcsóbb. Anyósoméknak vidéken (pár ezres kisváros)1 szobát vállalt egy ismerős festő 50ezer ft-ért. Szerintem még az is baráti áron volt nekik. Most számolj innen, hogy mennyi a festendő nm, és szorozd be. Szobafestes.org oldalon láttam az árakat, de keresgethetsz a neten.

Láttad ennek a festőnek a munkáját? Biztos jó munkát végez? Előleget kér? Ha igen, én gyanakodnék, és nem bíznám meg. Túl olcsó szakember+előleg=soha el nem végzett munka. A pénzeddel eltűnik, amit maga után hagy az gányolás és be nem fejezett munka, és kereshetsz másik szakembert, aki helyrehozza és befejezi a festést.

2020. jan. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!