Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet egy kb.55...

Mennyibe kerülhet egy kb.55 nm panel lakás festése?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt így nem lehet pontosan kiszámolni, nem is ezt kérem, csak egy körülbelüli összeget, hogy ki mennyit fizetett a mesternek a festésért, mázolás nélkül.

Panel lakásban, ahol már van fűrészporos tapéta a legtöbb helyiségben és minden helyiséget csak kifesteni kell a kiválasztott színben.


Kérem, ne írjatok olyan ötleteket, hogy fessem ki egyedül!


2020. jan. 17. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Földrajzilag hol van az a panel?? Városonként is nagy az eltérés...
2020. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, 200 körül lehet. Egy ismerősöm nemrég fizetett hasonló munkáért 400 körül, de ott le kellett szedni az előző tapétát, feltenni a fűrészporosat, elszállítani a hulladékot stb. + a festés. (De csak azért kérte a munkát, mert a tapétázást nem vállalta be, a festést megcsinálta volna)
2020. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Budapesten van a lakás.
2020. jan. 17. 11:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Második: A 400 ezer forintos árban benne volt az összes anyag költség?
2020. jan. 17. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:
"fessed ki egyedül!" :D
2020. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Októberben festettem ki az 56 nm-es budapesti panel lakásomat. Festeni kellett a falakat (tapétázni nem), egy 8 nm-es ebédlő falát glettelni is kellett és 4 darab ajtót festeni.

Megdöbbentem, amikor kaptam ajánlatokat! Többet is kértem és ezeket kaptam:


- 480.000,- Ft

- 545.000,- Ft

- 580.000,- Ft

- 600.000,- Ft


Anyaggal együtt ugyan, de a színt kikeverték volna a lakásban, szóval nem kértem drága festéket és mégis ilyen összegeket kértek. Mondtam, hogy ez nagyon sok, erre azt válaszoltak, hogy ha "minőségi" szép munkát akarok, akkor ez ennyibe kerül. Azt viszont nem tudták megmondani, hogy milyen festéket hoznak.

A mesterek egy része a joszaki.hu oldalról volt, de volt olyan is, akit egy ismerős ajánlott (ő kért 580 ezret!).


Végül a kerületi kisokos-ban találtam egy hirdetést, azt írta a mester, hogy 36 éve dolgozik a szakmában és nyugdíjasoknak kedvezményt ad. Nem vagyok nyugdíjas, de gondoltam, ez az ember talán nem olyan "lenyúlós".


320.000,- forintért megcsinálta nagyon szépen! Anyaggal együtt! Ketten jöttek és 3 nap alatt végeztek. Semmilyen koszt nem hagytak maguk után. Minden konnektort, kapcsolót, kilincseket levettek és a végén visszaszereltek.

Nem beszéltük meg előre, hogy milyen anyaggal dolgoznak, de látszik, hogy minőséges.


Jót nevettek a többi mester árajánlatán, főleg az árajánlatban látható anyag költségeken. Azt mondták, hogy a valóságban a festék fele annyiba sem kerül, amennyit a többiek kértek tőlem sőt, még olcsó is, mert helyben kikeverni világos pasztell színeket egy olcsó megoldás.


Szóval, legyél óvatos, mert sok a lenyúlós mester! Több árajánlatot kell kérni.

2021. jan. 25. 09:06
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem értem, miért írta ki, hogy én lennék a kérdező? A 6/6!

Nem én kérdeztem, mennyibe kerül a festés, hanem válaszoltam valakinek a kérdésére!

2021. jan. 25. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!