Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy csináljak kedvet páromnak...

Hogy csináljak kedvet páromnak a felújításhoz?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk és épp most nézegetünk családi házakat megvételre. Nincs túl sok megtakarításunk, viszont párom szívesebben költözne kész házba ahol már semmit sem kell csinálni. Azt viszont a pénztárcánk nem engedi, nem tudnánk megfizetni, max ha 2 hitelt veszünk fel, de azt semmiképp sem szeretnénk. Nekem tetszik egy konkrét ház, tökéletes méret, tökéletes kert, még tó is van hozzá és nagyon jó a közlekedés. Munkalehetőség is van a környéken. Egy a gond, hogy fel kéne újítani. Nagyjából költözhető, a vizet be kell vezetni, de a többi ráér. Én szívesen foglalkoznék vele, de párom nem akarja, mert egyrészt nem ért hozzá másrészt munka után kikapcsolódni szeretne, nem még máshol dolgozni. Hogy győztem meg?
2020. jan. 20. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ha a ház olyan állapotban van, mégegy hotel sem lenne elég a felújításra.
2020. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A felújítás is rengetegbe kerülne. Már a vízbekötés sem olcsó, a többiről nem is beszélve. Ha a szükséges felújításokat nem egyszerre csináljátok, akkor éveken keresztül mindig "felújítani" kell valamit.
2020. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, hagyd a romantikus álmokat a francba... én sajnos nem hagytam... megvettem 8millióért a "felújítandót" aztán mivel akkoriban éphogy volt rálátásom, meg is saccoltam, hogy 2-3millióból fel lesz újítva tökéletesen...

Bármihez nyúlunk, az feltár 2másik nemvart hibát... 5 év alatt eddig 9millió ment el a "felújításra"... ha nincs víz, akkor feltételezem normális fűtésrendszer sincs...

Ha nincs fűtésrendszer, akkor gondolom aki eddig lakta, csak egy szoba fűtésére koncentrált... nincs víz, tehát még a csövek elfagyásával sem kellett foglalkoznia... ki tudja ez milyen károkat tett a falazatban...

Fix, hogy régiek a nyílászárók... csak a nyílászárók cseréje, és egy rendes központifűtés kiépítése, alsóhangon 2-3millió... és akkor még semmihez nem nyúltatok máshoz...

Se csempézés, se burkolás.. konyhabútorrol ilyen finomságokról ne is beszéljünk... a párodnak 100% igaza van...

2020. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Itt felénk ha vesznek egy felújítandót 10 ért még 8-at ráköltenek legalább. És meg nincs is kész gyanítom.
2020. jan. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam felújítás alatt lévő házban, és soha többet nem tenném!!!!

Mivel csak anyagra volt pénz, a munkát haverokkal közösen végeztük. Az első 3 hétben mindenki szabit vett ki, hogy segítsen, napi 10-16 órákat dolgoztunk, de nem végeztünk. Még a közelében sem jártunk! keményen alulbecsültük a folyamtokat mindannyian, de nagyon sok tapasztalatot szereztünk emiatt. A szabi letelte után mindenki dolgozott és munka után csináltuk általában este 10-11-ig minden nap, hétvégén hajnaltól kb éjfélig. Ez így ment kb 2 hónapon keresztűl, de lett központifűtés, nyílászáró csere, 1 szobából csináltunk kettőt, sokat gipszartonoztunk, gletteltünk festettünk, és teljes villany szerelés. És még sok apróság. pl beltéri ajtók festése...

Általában délután 3 körül érkeztek a haverok ki hogy végzett a munkahelyén és este 8-9-ig voltak. Én két műszakban dolgoztam így minden délutános héten reggel 6 kor keltem és kb délig egyedül csináltam a dolgokat, szerencsére így is akadt sokszor segítségem.

Minden nap lefekvés előtt átlag 2 órát pakoltunk és takarítottunk, hogy legyen hol aludnunk és tudjunk förödni. Az egész folyamat alatt kb 3-4x volt olyan hogy a haverok azt mondták nem aludhatunk a házban, mennyünk hozzájuk. Mi nem akartunk, de mindig meggyőztek.


De így még mindig jobb volt, mint minden évben szétverni a házat és hetekig a mocsokban élni.


Ha legközelebb ilyenre kerülne a sor azt biztosan állítom, csak akkor fogok beköltözni, hamár a fű is kinőtt az udvarba.

2020. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5+

elírtam 2 hét szabi volt, ezenkívűl délutános heteimen mikor hazaértem segítettem takarítani, és pakolni.

2020. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedvet csinálni??? Mi a fenéhez? A felújítást az ember nem jókedvében csinálja általában.

Képzelem, ha még víz sincs bekötve a házba, akkor milyen állapotok lehetnek...

Most vagyunk túl egy nagy felújításon, meg tudom érteni a párodat....

2020. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!