Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Minden radiátornak van hangja?

Minden radiátornak van hangja?

Figyelt kérdés
Mármint a vízáramlást értem ezalatt. Engem eléggé idegesít, és még egy fűtés szerelő se tudta megcsinálni, aki pedig igen, az max 1 hétig, gázcirkóval működnek. Nektek milyen mértékben lehet hallani ezt?

2020. jan. 26. 23:24
 1/9 anonim válasza:
Időnként én is hallok vízáramlást, de csak egy rövid időre. Én nem szoktam felfigyelni rá.
2020. jan. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
A víz áramlásnának a csövekben nyilvánvalóan van hangja, a fizikát nem fogja tudni felülírni egy fűtésszerelő sem.
2020. jan. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A csövekben persze értem, de ez a radiátorban is ugyanúgy hallatszik, csak sokkal hangosabban.
2020. jan. 27. 01:51
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Tipikusan olyan dolog, amit el kell engedned... kár ezen idegeskedni, inkább örülj neki... gondolj arra, hogy van olyan (én), akinek a szobájában most 13c° van...
2020. jan. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose hallottam még az itthoniban a víz hangját se a csőből se sehonnét. Lehet, hogy valahol levegős, esetleg a kavitáció, bár azt kétlem.
2020. jan. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van a torló szelep(alsó) hogy lehessen az áramláson állítani.
2020. jan. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Levegős vagy gyors a keringetés.
2020. jan. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolog, mielőtt elkezdjük tekergetni a radiátoron levő szelepeket CIRKÓ esetén:

a légtelenítés megvolt?

a nyomás rendben? (a cirkó használatija szerinti, kb. 1,2 bár?)


Jó tudni, hogy az alsó (torló) szeleppel van beszabályozva a rendszered.

A cirkóhoz közelebbi radiátorok alsó szelepeit jobban kell folytani, és a távolabbiak vannak inkább nyitva.


Ha az összes radiátorra esetleg rátettél automata szabályozó szelepet (amin a hőfokot radiátoronként lehet tekergetni), és azok mind bezárnak, attól is lehet hangos, mert a kazán csak tolja a vizet, de nincs hol lekeringenie.

Ezért szoktak hagyni egy kisebb radiátort mindig nyitva, automata szelep nélkül, pl. törülköző szárítót.


Ha sok üledék gyűlt már össze a radiátorban, az sem a csendes járásnak kedvez, legalábbis a hatásfokát csökkenti. (Ha fekete vagy barna víz jön a légtelenítéskor, érdemes egy rendszer mosatást rendelni, majd lágyvízzel feltöltetni).

2020. jan. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi rendszereknél nincs iszaposodás .

Még a régi cirkóknál is kell lenni szűrőnek,és először is az telik el .Nem kell itt semmit sem átmosatni.A szerelőt kell másikra cserélni .Az majd rájön a hibára .

2020. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!