Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogból, terméskőből és...

Vályogból, terméskőből és téglából épített házat érdemes lenne szigetelni, vagy csak a hibákat kijavítani?

Figyelt kérdés
Örökölt ház, már biztos hogy 100 éven felüli, de szerencsére nem vizesedik, két helyen van egy kicsit a vakolat leomolva kb 0,5-1 m2 területen. belülről teljesen jó.

2020. febr. 6. 09:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja az ablakokat is szeretném cserélni, hőszigeteltre. nem tudom még hogy műanyag vagy fa legyen.
2020. febr. 6. 09:57
 2/5 anonim ***** válasza:

Műanyag ablak mert a fa vetemedik már a napsütéstől, párától is és sokkal drágább is.

Műanyag ablakból is olyat amiben 3 üveg van! A redőnytokokat itonggal falazd ki, vagy purhabbal az egészet fújd ki.

Külső redőny legyen, ha van.

A házat körbe én nem szigetelném, csak a födémet, de azt alaposan, a mennyezetet is belülről nikecellel!

2020. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudni kellene a fűtésszámlát, mennyivel lenne kevesebb szigeteléssel, mennyi idő alatt térülne meg. Nekem pl. sose, de nálad lehet.
2020. febr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem lakták már kb 10 éve ezt a házat, hétvégente volt begyujtva a sparheltba és a kandallóba.

most belülről csinálgatom, kibontottam a közfalakat és saját elrendezés szerint fogom kialakítani a helységekett, ajzatbetonozás is lesz, de elektromos padlófűtésen gondolkodom, + kombi gázkazánon minden helységbe radiátorral.

2020. febr. 8. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Örök szerelmem a vályog, s én egy vályogházat sem engednék műanyag kotonba csomagolni.

Egyébként óvatosan a közfalakkal! A vályogházaknál általában a közfalak is teherhordó falak.

2020. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!