Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy minigarzon felújításnál a...

Egy minigarzon felújításnál a burkoló 1 000 000 forintot kér. Reális ez?

Figyelt kérdés

Egy 4 m2-es fürdőről és egy 3 m2-es főzőfülkéről van szó (a konyhában a járólap marad, az külön helyiség nem számolom bele), járólapot, illetve maximum 3-4 négyzetméternyi felület csempét kell felrakni, valamint az új kád, wc és mosdó beépítése, tovább apróbb vakolások, ahol falhibák vannak.

Tudom, hogy manapság az egekben vannak az árak, a szakemberek annyit kérnek el, amennyit nem szégyellnek, de könyörgöm, akkor is csak egy aprócska 1 szobás lakáskáról van szó, néhány napos meló...



2020. febr. 17. 21:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

#19

17-es vagyok

Még a te túlzott áraiddal számolva is a 10-11 m2 burkolás apróbb vakolásokkal, a kád-mosdó beállításával fedi a 200ezres munkadíjat amit írtam.

De elmesélem neked, hogy Pest megye megfelelően elegáns helyén élünk és itt 5-6ezerért burkolnak, gyönyörűen.

Az persze más kérdés, hogy 4-5 hónappal előtte kell szólni, de jönnek amikorra be van táblázva.


Kérdező!

Szerintem is az lesz amit KALAP ÚR (és még valaki) írt.

2020. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
20%

Elmész te a fenébe a nettó 10000 Ft-os m2 áraiddal!

Itt a 2020-as, budapesti burkolási árlista:

[link]

2020. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
42%

Nem védve a 10.000-es árat adó kollégát!

Ha abban a 10.000-ben minden benne van (szigetelés, díszcsík, lábazat, hulladékelszállítás stb) akkor az lehet olcsóbb mint a 6000-es burkolás,

+ a vízszigetelés 1600,- + hajlaterősítés 1000/fm

+ 1600 lábazat/fm

+ 800 díszcsík/fm

+ stb.....

2020. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez egy viszonylag drága, de talán elfogadható árajánlat egy svájci kisvárosban.


Itt Maon. ez nagyon max 250k-s munka, Budapesten.


Küldd el a halálba az ilyet.

2020. febr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

11: Sajnos így van!

Ez ellen csak úgy lehet védekezni, ha bekérsz több ajánlatot.

Amivel meg az a nehézség van, hogy nincs annyi hadra fogható brigád...

Ezért is tehetik meg ezt az árat.

De nem lesz ez mindig így!


(Most arra nem térek ki, milyen munkát végeztek nálam hasonló ár mellett...)

Vagy nem megbízhatók. Én 11 szakit hívtam, aki el is jött (kánikulában!!), ebből kettő adott ajánlatot, a többi szőrén-szálén eltűnt.

Most fog javulni a helyzet kicsit, jobban kezdenek ráérni a normális generálkivitelezők.

2020. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
12: Ezt hogy érted?
2020. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Ez nem lehet kérdés.

Hívj mást is. Megéri várni.

2020. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat (megerősítéseket)! Igazatok van, képzeljétek ma szereztem rögtön 3 kontaktot is, ebből egytől el is kellett búcsúznom, mert nyárnál előbb nem tudna jönni (sajnos ő dolgozott volna legolcsóbban), de a másik kettő is töredék összegeket mondott a tegnapi bohóchoz képest, de holnap jönnek kompletten felmérni a garzont és akkor konkrét összeget is mondanak, de ilyen 200 fölött valamivel maximum meg fog állni tisztán a munkadíj.

Ma egyébként dühömben elkezdtem leverni a csempét a konyhában, pár perc alatt végeztem is vele, mert szerencsére elég régi volt már meg mögötte a pogácsák is könnyen elengedték és jöttek is vele együtt. A sittet is összeszedem majd, meg gondoskodom az elszállításáról, tehát ezzel is lehet faricskálni nem is keveset a munkadíjakon..

2020. febr. 18. 21:04
 29/41 anonim ***** válasza:
35%

"de holnap jönnek kompletten felmérni"


dehogy jönnek...

2020. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Mizu?
2020. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!