Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ház felujjìtás?

Régi ház felujjìtás?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon jo helyen levo haz, 160 nm. Mind a mérete, mind a kert mérete es a telek elhelyezkedése nagyon jo nekunk.

Kis teglas nagyon regi a haz, teglaig lepucolando, a falak athelyezendok, villany, gaz es viz teljesen atepitendo.

Mivel a vételi ar alig 10 millioval tobb mint a telek ar a kornyeken, (de mar nincs ures) ezert kerdezem h esszeru e megvenni. Tetelezzuk fel h statikailag stb rendben van az epulet. Mennyit ér egy szerkezetksz 2x80 nm es emeletes haz?


2020. febr. 24. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Felújítás te, felújítás! Tényleg ilyen sok embernek volt tehén a radiátora?
2020. febr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor most olyat fogsz olvasni, amit ritkán lehet: igazad van. Engem is bosszantanak az ilyen triviális hibák. Mentségem hogy a pici baba itt vergődik a kezemben, azt sem tudom merre vagyok arccal. (Sikerult a teljes hasonulás, hurrá ;) )
2020. febr. 24. 06:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha van elég pénzetek, időtök és közben tudtok máshol lakni, akkor megéri, bár a helyetekben azért próbálnék alkudni. Az adott ingatlan értékét leginkább az jó elhelyezkedése határozza meg.
2020. febr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszi. 8-10 honap marciustol-oktoberig eleg ido?
2020. febr. 24. 08:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy jó szakembert nehéz találni, ez fogja leginkább meghatározni a felújítás időtartamàt.
2020. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Az 7 hónap.

Ha megvan a brigád szerződéssel, akkor elég - legalább az egyik szint beköltözhető lesz. Kérdés, hány fő van a csapatban.

2020. febr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Oké, rendben. Én se voltam túl emberséges, elnézést kérek. Sok sikert!


A facebookon van egy nagyon nagy építkezés, témára épült csoport, ott biztos, hogy sokan tudnak majd érdemben is segíteni.


“Kömkel: minden, ami családi ház!”


Nagyon sok ingyen jó tanács, valóban hozzáértő szakitól!

2020. febr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Olyan nincsen, hogy egy teszem fel egy 6 fős "brigádban" van gépész, vill.szer, festő, burkoló, ács, kőműves stb.

Max. generálkivitelezőnél, aki hozza magával az alvállalkozóit.

Az meg olyan, hogy az alvállalkozó éppen mikor ér rá, lehet 1 hónapot is várni kell rá addig meg más munkák nem haladnak.

Ezt nem lehet pontos időben meghatározni, főleg hogy régi házaknál szinte 100% hogy menet közben eljönnek majd a hibák, amik lassítják a munkafolyamatokat.


Viszont első körben a legfontosabb a falak vízszigetelésének állapota, vagyis annak kivizsgálása.

Az az alapja mindennek, ha vizesednek a falak a szar állag romlott szigetelés miatt, akkor az egész felújítás hiába való lesz. (nyilván orvosolni kell előtte a problémát)

És itt komolyan mondom, hogy ha meg akarjátok venni, vagy ha már megvettétek, akkor ne sajnáljátok a pénzt egy szakembere.

Aki megvizsgálja műszerrel a falak nedvességtartalmát, és csinál egy szakvéleményt.

És ne az öreg kőműves Feri bácsit hívjátok aki kézrátétellel és kopogtatással állapítja meg, hogy jó e a vízszigetelés, vagy sem. Bízzátok szakemberre!


Anyagilag biztos lehetsz benne, hogy egy pénztemető lesz. A végére lehet nem is fogja megérni, és már megbánjátok az egészet hogy belevágtatok.

Itt azt is bele kell kalkulálni, hogy a bontás is pénzbe kerül ugyan úgy, nem is kevésbe!

Plusz mint írtam, biztos hogy közbe fognak jönni nem várt, a munkafolyamatok közben jelentkező hibák.

Durván 5 évig dolgoztam ebben (lakás/ház felújítás) sok elkeseredett tulajt láttam akik alul értékelték az egész felújítást, és a végén már nyugtatózták (jó nem szó szerint) magukat a sok ideg miatt ami közbe jött, na meg a nem várt plusz költségek miatt.

Szóval jól meggondolandó, mielőtt belevágtok az egészbe. És legyen bőven tartalék a plusz költségekre, amik szinte biztos hogy jelentkezni fognak.


2 éve vettem egy 130 négyzetméteres 70 éves téglaépületet, 12 millió volt.

14 millió ment el a felújításra úgy, hogy csak ahhoz hívtam szakembert amihez nem érettem, vagy nem volt szerszámom.

Ha nem én csinálok egy csomó mindent haverokkal hétvégente meg meló után, akkor lehet a 20 millióba is belekarcolt volna a költség.

2020. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Igaza van az utolsónak! Ha az alapok jók, a falak szárazak, van türelmetek és sok-sok pénzetek, akkor megérheti, mert egy jó helyen lévő ingatlan mindig profitál.

De rengeteg kapcsolatot tönkre is tehet, mert utólag rájönnek, túl nagy fába vágták a fejszéjüket.

2020. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszi szepen mindenkinek!

Komkel blogjat olvasom, elso korben ot szeretnem kihivni mielott megvennem a hazat. Illetve elotte statikust is persze.

Mivel csak a falak maradnának ezert remelhetoleg rejtett hiba nem jon elo. A felujitasi keret 30 millio, es valojaban akar 15 honapunk is lenne ra.

Kb ez a becslésem;;

1. Tégláig lebontás, tető is telejsen kuka: 2 m ft

2. Válasz és tartòfalak áthelyezése: 3 m ft

3. Uj teto (80 nm alapteruletre) 4 m ft

4. Haz es a teto szigetelese kb 450 nm felulet = 5 m ft

5. Ablakok csereje 15 db kb 1,5 m ft (beleertve 1-2 esetben az ablak helyenek atrakasat)

6. Ajtok kb 12 db kb 1,5 m ft (beleertve bejarati es terasz ajtokat)

7. Viz, villany, gaz teljes ujratervezes es szereles: 5 m ft

8. Hideg es meleg burkolatok 3 m ft

9. Konyha 2 mt

10. 2 db furdoszoba 2 m ft


Ezek google segitsegevel alkotott elozetes becslesek - biztos lerì h laikus vagyok - nyugodtan szedjétek ìzekre - megkoszonok minden epito kritika.

2020. febr. 24. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!