Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogfal lemezzel történő...

Vályogfal lemezzel történő aljzatszigeteléséhez kérdések alább. Szerintetek?

Figyelt kérdés

1. Végleges (50 év) megoldást nyújt-e a 60 éves vályogház fenti módon történő szigetelése?

2. Hogyan fog kiszáradni a jelenleg nedves (tehát a szigetelés fölötti) falrész?

3. Ajánlott-e ez a technika vályogfalhoz? Úgy olvastam, téglához inkább.

4. A ház nagyon jó helyen van és jó elosztású, jelenleg is ápoljuk folyamatosan, de 1 közfalnál nedvességfoltok vannak. (Tehát nem salétrom).

Mi lehet a megoldás?


2020. febr. 25. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:

"1. Végleges (50 év) megoldást nyújt-e a 60 éves vályogház fenti módon történő szigetelése?"

Vízszigetelés szempontjából valószínűleg igen, de tisztázni kellene a pontos technológiát. Falátvágás, sajtolás, milyen anyag. Helyszín ismerete. stb


2. Hogyan fog kiszáradni a jelenleg nedves (tehát a szigetelés fölötti) falrész?

Attól függ milyen egyéb munkálatok kapcsolódnak a szigeteléshez, illetve mi okozta a fal nedvesedését, milyen a kapcsolódó épületszerkezetek állapota, anyaga.


"3. Ajánlott-e ez a technika vályogfalhoz? Úgy olvastam, téglához inkább."

Megoldható vele a faszigetelés, de pontosat látatlanban nem lehet/szabad mondani.


"4. A ház nagyon jó helyen van és jó elosztású, jelenleg is ápoljuk folyamatosan, de 1 közfalnál nedvességfoltok vannak. (Tehát nem salétrom)."

Közfal alatt egy belső "fő" falat értesz?

Tuti a falszigetelés a gond? Nem lehet csőtörés?


Mi lehet a megoldás?

Sokféle megoldás van. Olcsóbb-drágább.

Látni kellene, ismerni a környezetet.

Hívj szakembert! Statikust, építészt.

Első körben ne kivitelezőt (kőművest, szigetelőt, kóklert), hanem olyat aki látott már vályog épületet. Mondd el mi az elvárásod az épülettel a továbbiakban és ennek megfelelően lehet ajánlani felújítást, karbantartást vagy alkalmazkodást a helyzethez.

Üdv.:

Egy vályogban lakó építőmérnök

2020. febr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a szakértő válasznak. Kiegészítem a kérdésem:

1. Az a cél, hogy a ház nagyjából bennünket kiszolgáljon. Ezért írtam az 50 évet. Próbáltuk már "házilag" a befecskendezhető "zselét/krémet", semmit nem ért. Ezt szakember is reklámozta, szerettük volna a sikertelenség után vele megcsináltatni, de ő csak a pénz miatt ajánlotta, mert jó drága és 1 nap alatt készen van. :( Nem bízom ebben a megoldásban. Vízzáró alapozó nem használt. Kentünk rá a fürdőszobában használatos vízzáró festéket, max. egy hét után mintha semmit nem csináltunk volna. A hungarocell állítólag csak ront a helyzeten, illetve a ház statikájának sem tesz jót az alatta pangó (rosszabb esetben fölötte feljövő) víz.

3. A házat 20 éve lakjuk. 12 évig nem volt gond, azóta szép lassan jön elő a gond. A hiba szerintem (bocs, de laikus nő vagyok) az az, hogy annak idején merő jószándékból az aljzatot betonnal,hungarocell-el és fóliával elszigeteltük, így került rá hajópadló. Ez hiba volt, az alja nem tud szellőzni, így a falon kúszik fel a víz. Jelenleg egy közfalat érint. Olyan, mintha egy pohár vizet fröccsentettünk volna rá és épp kezdene száradni. Közfalként azt a közfalat értem, ami két szobát választ el, de mindenhol 40 cm-es a belső válaszfal.

Az a baj, hogy van egy határ, mennyit érdemes költeni egy házra. Ebben vagyok bizonytalan. Aljzatot felverni, szellőzőre hagyni, aztán körbelemezelni az alját, a falat leverni, lélegző vakolat, komplett festés, külső homlokzat szinezés ....

Nagyon kevés az ilyen speciális gondokhoz is értő, jó mester. Köszönöm a választ!

2020. febr. 25. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami alap van? Lemezt és sok más hasonló vízszigetelést kizárólag az alap és vályog közé lehet tenni. Az alul maradó vályog értelem szerűen szétmálik.

A betonozás valóban nagy hiba volt.

A vályogházat jobb eredetiformában felújítani.

Aljzat felver, beton nikecel kuka. Helyette puffasztott üveg asszem jóvolna szigetelésnek, aztán hajópadló keményolajjal kezelve.

2020. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az alap kistégla, rajta szurkospapír. Ami az idő múlásával nyilván tönkrement. Attól tartok több lenne a munka és a ráfordítás mint a haszon. :(
2020. febr. 25. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elvárást kellene tisztázni.

Mert lehet egy meglévő vályogból 21. századi épületet kreálni, de egyrészt sokba kerül, és a végeredmény nem lesz az amit várnál.

Vagy a vályogot a helyén kezeled, üzemelteted, és elfogadod azt, hogy kompromisszumot kell kötni. Ekkor sem olcsó. Viszont élhető, egészséges, természetes.

De tényleg tudni kell mikor mit kell tenni, mit, mivel lehet festeni, stb. és tényleg jár lemondással a 21. századi technikához képest.

2020. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Semmiképp sem olcsó. A lemezt a vájog es a tégla közé kellene benyomni. Összekötve az aljazatszigeteléssel. Na ez amit nem igen csinálnak. Egész rémísztő videók vannak a you tube-on erről. Bepréselik aztán szevasz. Hogy az utána hogy lesz bevakolva stb ki tudja. Legjobb lenne körbe aláfalazni szakaszosan az egészet. Kiszedni ket sor vájogot. A tégla alapra új szigetelést teríteni majd új száraz téglával visszafalazni. Nagy munka . Nem is lenne egyszerű találni olyat aki megcsinálja. De ez talán a legbiztosabb megoldás. Megéri e? Van 20-millád másik házra.
2020. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, ha a lemez bent van, és valamelyik oldali vakolattal le lesz fedve; pontosabban a vakolat összeköti a lemez alatti és feletti részt, akkor a vakolat is felviszi a nedvességet, bár keveset, de ott lejön mindig a vakolat.
2020. febr. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!