Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt hogy oldanátok meg,...

Ezt hogy oldanátok meg, milyen sorrendben, milyen (anyagi) beosztással?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy lehetetlent kérdezek. Jelentős családi segítséggel (plusz jelentős hitel) házat vettünk, amin volna elég sok felújítandó. Nemcsak kerítés, szigetelés esatobbi, de az előző lakó elvitte a lámpatesteket, és kellene függöny, bútorok stb.

Eléggé meg kell fognunk a pénzt, hogy a kötelezőket fizessük.

Viszont jó lenne, ha közben kicsit lehetne haladni a házzal is. Csakhogy elég kevés jut rá. Mit csinálnál?

- vennél mindenből valamilyet, amíg jobb nem lesz;

Vagy

- megterveznéd az egészet, és elkezdenél gyűjteni a jobb minőségű dolgokra, és addig elviselnéd, hogy csupaszak a falak stb.

Azzal is bajban vagyok, hogy lennének nagyobb léptékű dolgok, de közben (hangulatilag) nagyon hiányoznak a kisebbek. Teljesen biztos sem vagyok abban, hogy hogy kellene berendezni, örülnék tanácsnak - de a lakberendező sem lenne olcsó.

Biztos más is volt ilyen helyzetben...


2020. febr. 26. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan konyhám, hogy 3-3 sörösrekeszre raktam egy lomtalanított konyhai munkalapot, mégis a legboldogabb idöszakunk volt.

Szerintem ha telik rá, akkor vegyél rendeset, addig az átmeneti is jó..

2020. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó... kérlekszépen az első lakásunkba annak idején a mosogatót és a konyhaasztalt a XI. kerületi lomtalanításon szereztem, ugyan így lettek székek is. Az első szekrényeink is családi körben kidobásra szánt bútorok voltak. Szemesnek áll a világ.
2020. febr. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Én összegyűjtöttem, amit tudtam, majd szépen lassan megvettem amit akartam.

bár..még a mai napig nem vagyok tejesen készen

2020. febr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Raallnek, és lehet kapni használtan jó minőségű bútorokat.

Facen, jofogason.

2020. febr. 27. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én belevágtam és lassankent hónapról hónapra haladtam, szerencsére, mivel 1 év utan sok.indent teljesen máshogy láttam jónak, mint a kezdetekben.

Ekkor összeszámoltam mindent ami kell, ami a kényelmes élethez kell, kértem szakiktól árajánlatot, amit meg tudok csinálni azt úgy számoltam, kaptam egy 800.000res összeget, azt felkerekítettem 1000.000ra és vettem fel egy személyi kölcsönt 5 évre...

Még 3 vissza van belőle, de én azt mondom, még így is sokkal jobb most az életem, mintha még mindig hónapról hónapra kuporgatnánk, idegeskednénk, módoaítgatnánk az elképzeléseket...

Most kész a ház, jelenleg semmi baja, csúnyának csúnya... tudok a karrieremre összpontosítani.

2020. febr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bútorokat ismerőstől, rokontól, vagy használtan olcsóbban, esetleg keresni ingyen elvihetőt... Függöny a 2. legfontosabb szerintem (bár lehet ezzel sokan nem így vannak), szerintem lakni sem lehet függöny nélkül. No de biztos van felesleges függöny ismerősnél, rokonnál, ha meg nem, akkor első körben valami nagyon olcsón. Lámpa tekintetében meg ha nem tudsz megbarátkozni ezekkel az olcsó lámpákkal (pl. 18W körüli LED panel, ami 3000 Ft), akkor első körben egy foglalat, bele egy égő és majd apránként vásárolsz lámpákat. Mindenesetre olyan lámpák divatosak ma, hogy azokat össze is lehet rakni az ár töredékéből... Persze ehhez azért kell valaki, aki azt biztonságosan össze is tudja rakni!

Úgyhogy én ezt az utat választanám, hogy egyelőre ideiglenes dolgok, hogy lakni lehessen, és fontossági sorrendben haladni a végleges beszerzésével. Az, hogy egyszerre minden és minden patent, a készbe költözöl be, arra csak keveseknek van lehetősége, most is, és régen sem volt ez másképp (sőt...) szóval ne keseredj el ezen még véletlenül sem, ne húzza ez le a hangulatodat, majd idővel meglesz. Nálam is ilyen összehordott meg "örökölt" bútorok vannak és apránként haladok. Aztán szüleim is így voltak ezzel, a 3. (és a 2. közös) házuk az ami "kész" lett és az is kb. 15 év alatt jutott el a készhez!

2020. febr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Elég sok holmink olyan, ami mások feleslegéből adódik.

Példát mondanék: mondjuk látok 4 egyforma lámpabúrát 1000 Ft/db áron. Olyan totál semmitmondóak. Nekem meg kellene ugyan négy bura, de azok fejenként 8-10 ezer forintosak. Ilyenkor jön a dilemma, hogy gyűjtsek, vagy vegyem, ami jelenleg van...

Kölcsönt nem nagyon akarnék egyelőre, mert fizetjük a hitelt és mellette az illetéket...

2020. febr. 27. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy a férjed fel tudja szerelni, bekötni, vagy sem.

Ha igen, akkor még lehet venni, majd alkalmadtán lecserélitek.

Ha villany szerelőt kell hívni, akkor nem érdemes vele foglalkozni.

2020. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Fel tudja szerelni, igen.
2020. febr. 27. 15:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Irdatlan drágák a lámpatestek, szerintem is.

Itt van rengeteg ötlet, amit esetleg megtudtok csinálni:

[link]

Ehhez semmi mást nem kell venni mint függesztéket. Pl.:

[link]

[link]

[link]

[link]

E-bay-ről akár még olcsóbban is megkapjátok.

2020. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!