Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablak nyílás bővítés tégla...

Ablak nyílás bővítés tégla falban - "újratervezés" nélkül lehetséges? Adott egy B30-as külső fal. Az eredeti ablak nyílás sajnos nagyon nem standard méret: 55x70

Figyelt kérdés

Hogy ne kelljen egyedi méretű ablakot gyártatnom, mivel teljes felújításban vagyunk, gondoltam át lehetne szabni a nyílást 60x60 vagy 60x90-re. Az eredeti mérethez képest nem túl nagy lépés.

Statikailag jelenthet ez esetleg problémát? Nem tudom van e áthidaló az eredeti ablak felett, nem bontottam ki, de amúgy is lefelé mennék, ha a 60x90 mellett döntenénk. A ház a 70-es években épült.



2020. febr. 27. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

jól sejted, hogy az áthidaló lehet a "gyenge" pont.

Könnyen lehet, hogy újat kell betenni, szélesebbet.

2020. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló, remélem, hasznos..


[link]

2020. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mindenképp kibontom felette, hogy lássam van e áthidaló és mekkora.

Ha van még esetleg tipp szívesen fogadom.

2020. febr. 27. 16:09
 4/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Szia!

Megcsináltad? Mi a tapasztalatod?

2021. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, 2 ablakot is beépítettem azóta.

Nem kellett áthidaló, mert a régi ablakot kibontva látszott, hogy 1-2 cm híja van ahhoz, hogy beférjen a nyílásba a 60x60-as ablak szélességben.

Így végül megvéstem mindkét oldalt géppel egy picit. Nem szabad erős géppel, csak ilyen kisebb fúrókalapáccsal, hogy ne essenek ki a téglák.

Persze 1-2 helyen kellett javítani ahol csak nagyon kis darab tégla volt

eredetileg és kimozgósodott a véséstől, annak a helyére ytongot vágtam be.

A magasságot pedig úgy oldottam meg, hogy vastag 10cm-es XPS lapot ragasztottam be, így lett egy 60*60-as nyílás végül.

Az egyik ablaknál egyéb okból a vakolatot is meg kellett bontanom az ablak felett és szépen látszott, hogy nem raktak vasbeton áthidalót, viszont kisméretű téglákból volt egy "boltöv" rakva.

Nekem annyiból speciális még ez a helyzet, hogy az ablak felett kb 30cm-re már a födém van, vagyis nagy súly nincs az ablak felett és a födém között.

2021. máj. 21. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!