Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szobában zárlat megfogás...

Szobában zárlat megfogás kismegszakítóval lehetséges?

Figyelt kérdés

Garázs műhely szobában van hogy rövidzárlatot csinálok és az óránál nyomja le. Ezt megelőzve vettem egy kismegszakítót de még mindig az óránál veri le.

Az óránál c16 van én egy b10-et vettem de még mindig ott veri le. Meg lehet oldani egy b1-el vagy valami más tartóssal mert nem szeretnék mindig biztosítékot venni?



2020. febr. 28. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy c16 vagy b10 csak túlterhelésnél számít, ez esetben a b10 lényegesen hamarabb lemegy. Zárlatnál viszont bármilyen is, azonnal le kell mennie, normális esetben az óránál lévő c16-nak és az utána lévő b10-nek is le kell mennie, mert a több száz amper zárlati áram végigmegy az egész rendszeren. Így ez esetben normális, hogy lemegy az óránál lévő kismegszakító is és nem tudsz ellene mit tenni, teszi a dolgát amire kitalálták.
2020. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem... pont hogy a b10 nem megy le az marad, az óránál meg lemegy.


Sőt kipróbáltam a régi lecserélt biztosítékkal és az se reagál.

Zárlat->b10->c10->c16

és az óránál veri le még mindig(és csak az óránál a másik kettő úgy marad).

2020. febr. 28. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem fog összejönni.
2020. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!