Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás hangszigetelése?

Panellakás hangszigetelése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni olyan emberektől, akik hangszigetelést végeztek a panellakásukon és be is vált nekik, amit használtak. Sajnos nálunk a szomszéd normál beszélgetése is áthallatszik, ami szerintem egyáltalán nem normális. (Fúrás, lépéshangok, wc lehúzás hangokra számítottunk, de erre nem.) Nem tudjuk eldönteni, hogy melyik szomszédtól jön, mert az egyik falunk nagyon vezeti a hangokat, bárhonnan jöhet, lentről, fentről, oldalról.Arra a falra szeretnénk vmilyen hangszigetelő szerkezetet felrakatni, hogy legalább a beszélgetést/tévét ne halljuk. Eddig amiket néztünk az az Isotex és Halltex, de erről olvastunk hideget, meleget. Kérlek segítsetek! Köszönöm!

2020. márc. 26. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Hagyományos gipszkarton előtétfalat javaslom lépésálló kőzetgyapottal, szakszerűen szivaccsal körbehézagolva.


Vagy a költözést.

2020. márc. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ugyan én nem panelban, hanem sorházban lakom, ami rengeteg tekintetben eltér a paneltől, viszont az áthallás itt is állandó jelenség, amit jómagam Isotex-szel próbáltam orvosolni (sok pénzért). Tapasztalat röviden: halottnak a csók :-/

A fúrás, lépéshangok, stb. az a testhang kategória (a vasbeton már csak ilyen), ez kvázi kezelhetetlen (utólag), ezzel együtt kell élni. Viszont az áthallatszódó (normál) beszélgetés már léghang, ami valamilyen résen/lyukon "jön át". Paneloknál ez rendszerint az aljzatoknál keresendő! Legtöbbjüknél ugyanoda esnek a konnektorok két szomszédos lakást határoló falakon. Itt kell kialakítani valami (tűzvédelmileg is megfelelő) légtömör szigetelést/tömítést...olcsóbb is mint komplett falfelületeket leszigetelni.

2020. ápr. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 9. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!