Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés
Miquel nevű felhasználó kérdése:

A szaniterszilikonnak létezik oldószere?

Áthelyeztem a fürdőt és a konyhát. Egymagam, mert képtelenség valamirevaló szakit találni, aki belátható időn belül ráérne. A lényeg, hogy elkövettem azt az ostobaságot, hogy korlátozott látási viszonyok mellett raktam le a zuhanytálcát. Ma bekötöttem a világítást, és megdöbbenve láttam, hogy elsimítás a csempén otthagytam egy csíkot, ami aztán annak rendje-módja szerint rá is kötött. Most aztán vakarhatom a fejemet, hogy miként fogom eltüntetni onnét.

márc. 26. 15:42  Privát üzenet  

A válaszok
Szike.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 26. 16:25 Privát üzenet

Kedves Miquel, ha már vakarsz valamit, az a szilikon legyen, mert ez mással nem jön le!

A szaniterszilikon tudomásom szerint rugalmas, olyan mint a gumitömítés, tehát nem nagy kunszt leszedni. Egyetlen hátránya, hogyha nem türelemmel csinálod, akkor a zuhanytálca alól is kihúzkodsz darabokat.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 26. 17:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, fiúk! A szaniterszilikon valóban rugalmas, olyan mint a gumitömítés, tehát NAGY kunszt leszedni. A spakli elcsúszik rajta, a szikének csak a hegyével fér hozzá az ember, és igencsak babra munka. Lehet, hogy majd a Zasszonyt szabadítom rá. :-))

Mindenesetre mentek a zöld praclik.

# 3/4Időpont márc. 26. 17:54 Privát üzenet
Van oldószer, ami lehozza, de az csak engedéllyel vásárolható, nem lehet kapni a háztartási boltban. :)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont márc. 27. 07:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Létezik-e nagy, vastag fűtési csőrendszerre (1 colos) szerelhető, gravitációs rendszerhez (tehát nincs szivattyú nyomás! ) termosztatikus radiátorszelep? Ha igen, kinek mi a...
Létezik olyan, hogy egy régi ház körbe van szigetelve hungarocellel, a falak full szárazak, mégis levegőtlennek érzem?
Az létezik hogy 10 millió Ft különbség van egy felújítandó és egy felújított lakás között? (Budapest)
Létezik fürdőszobába csempe helyett valami másféle megoldás ami vízálló és akár még esetleg valamennyivel olcsóbb is?
Szép estét! Létezik egy úgynevezett cr ni szigetelő lemez amit vizes falak szigetelésénél alkalmaznak beütéses technikával. Hol és mennyiért lehet ilyen lemezt vásárolni?
Létezik olyan cég Magyarországon, akik földalatti bunkerek renoválásával foglalkoznak?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!