Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klímát szereltetnénk be egy...

Klímát szereltetnénk be egy 7. emeleti panel lakásba. Három klímát ajánlottak: LG ART COOL AC12BQ Gree Comfort X Gree Amber Nektek mi a véleményetek? Ha egyik sem, mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Fő szempont a csendesség lenne. A Gree-kről vegyesen találok jót/rosszat is, de az LG-ről semmit.

#panel #klíma #LG #csendes #Amber #comfort X #art cool
2020. márc. 28. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

A legjobb az a Panasonic.

(Kb. a klímák Mercedese, azután hosszú szünet és úgy jön a Gree mag a többi...)

A Panasonicot nem ajánlják a klímaszerelők, mert az javítás nélkül is hosszú-hosszú évekig elmegy.

No meg a többin jóval nagyobb a hasznuk.

2020. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Gree Comfort X klímát nem ajánlanék, nekem volt vele tapasztalatom és nem győzőtt meg. Sőt. Szűk tartományban képes valóban inverteres klímaként működni, egyébként ki-be kapcsolgat, ha csak nincs legalább 30m2 tér, amiben dolgozik. Megbízhatóságban a kínai klímák között az élen van a Gree, más típus jó lehet a gyártótól, de én nem találtam olyat, ami leszabályozásban és csendességben tudná azt, amit elvárok tőle. Az Amber egy fokkal jobb, nem halk, de legalább széles tartományban tud szabályozni.

Az LG klímákat nem dícsérik a szerelők, de volt tapasztalatom velük, még az ezeréves, nem inverteres LG klíma is megbízhatóan működött mind hűtésben, mind fűtésben. Én használtam 3-4 különböző LG klímát, a szerelőknek meg lehet, több ezerrel van tapasztalatuk. Japán gyártók közöl érdemes halk és megbízható klímát keresni, fűtésnél ez hatványozottan igaz.

A Panasonic sem tűnik rossznak, de ki kell fogni. Valakinél kifogástalanul működik, valakinél meg az első perctől kezdve csak a szívás van vele, mert teljesen máshogy működik, mint ahogy papír szerint kellene.

Inkább a Daikin a klímák Mercedese, de én ebben a gyártóban is csalódtam a Gree után, így lassan egy éven belül egy harmadik gyártó klímája kerül fel, hátha az tudja azt, amit szeretnék, valószínűleg Mitsubishi lesz. Egy belépő szintű Daikin klímám van most, miután lehűtőtt, piszok csendes, alig hallani, kint is rendesen fülelni kell. Fűtésnél már hangosabb, de nekem elviselhető a hangja, a Gree-hez képest halkabb. Szabályozásban nem remekel a Daikin sem, így kis hűtésigénynél egy kis szobában sűrűn fog ki-bekapcsolni. A Daikin klímám beltéri egysége át lett helyezve, majd hétről-hétre csökkent a fűtés hatékonysága. Egy kültériben lévő gyenge minőségű alkatrész miatt elment a hűtőközeg, azóta a harmadik szerelőcsapat járt itt, de még mindig fényévekre van a klíma teljesítménye attól, amit korábban tudott, hónapok óta húzódik az ügy.

A kinézett Mitsubishi klíma ígéretesnek tűnik, de mivel megint klímavásárlás előtt állok, végignéztem rengeteg klímát és nem találtam olyat, ahol alig kellene kompromisszumot kötni. Mivel kis szobába lesz, fontos a leszabályozás, minél lentebb tudjon menni, itt csomó gyártó kiesik, a következő szűrő a hang. 19-22 dB a csendes, a 26 dB még elviselhető, ami ennél hangosabb, már zavaró lehet.

2020. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Panasonic tényleg nagyon megbízható, nagyon halk,de ha a méret is számít akkor LG legyen. Aránylag kicsi, nagyon csendes kültéri. Gree batár nagy kültéri, hangos.
2020. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 geza tozser ***** válasza:
67%
A készűlékeket nem ismerem, de csak azt tudom javasolni hogy annak a MÉRETE/TELJESITMÉNYE nagyban fűgg majd a lakás HELYZETÉTŐL- Mert teljessen más menyiségű hűtés/fűtés kell(het) egy olyan lakáshoz ami egy SAROK LAKÁS amit 3 oldalról sűthet a nap, és más ami mellett-alatt-felett lakások vannak, amik azért védenek a napsütéstől.
2020. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sz_Agnes ***** válasza:
88%

Mik az elvárásaid? Ezek nem tűnnek, egyenlő tudásúnak, ajánlottak nívósabbat, olcsóbbat is neked, de mit kértél, mit tudjon?

Ha dizájn klímát szeretnél, a Fisher Art klímákat érdemes megnézni, azoknak különleges formája és színe van és most nem elhanyagolható, hogy milyen légszűrési lehetőségek vannak benne.

Ha olcsóbbat, a Fisher Summer klíma vélemények is jók. Abban is van antibakteriáls, gomba- és vírusölő technológia, de egész kedvező áron.

A Fisherekre lehet kiterjesztett garanciát kérni ingyen, csak regisztrálni kell.

Volt egy komment, hogy valamelyik klíma nem hibásodik meg, ezért nem ajánlják a szerelők. Hát nem tudom, nekem az a tapasztalatom, hogy a klímaszerelőknek nem érdeke hibajavításra kijárni, mert a telepítéssel, klímaértékesítéssel keeresik a nagyobb pénzt. Szóval a problémamentes klíma a jó klíma, amit elad és aztán csak a karbantartással kell foglalkozni. Remélem segítettem.

2020. márc. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Én a helyedben utána néznék más márkáknak is. Az LG-nek nem fő profilja a klímagyártás, ki tudja, hogy éppen milyen szériát fogsz ki. A GREE-ről egyre többektől hallom, hogy egy darabig jó, de aztán csörög-zörög és össze-vissza működik. Nekem és több családtagomnak Fisher klímája van. Az olcsóbb termékektől a drágábbig használjuk őket, de mindenki meg van elégedve vele. Nekem pl. Summer sorozatból van 2 klímám és nagyon szeretem őket. :)

2020. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
76%
Nekem Fisher Comfort Plus klímám van. Nagyon szeretjük. Csak ajánlani tudom. :)
2020. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük a segítséget! Végül Fisher Comfort Plus klímát szereltettünk be. Remélem az idő majd igazolja, hogy jó döntés volt.
2020. ápr. 4. 17:22
 9/10 MonRo válasza:
Hmm. Ez a Fisher is egy Gree klón. Persze, a Fisher tuti jó, a Gree meg szar. Érdekes...
2020. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Itt teli van fizetett hírdetőkkel az oldal. Ajánlanak valamit, mert abból pénz van.

A fisher amúgy a Mideához tartozik.

2020. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!