Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés radiátor helyett klímával?

Fűtés radiátor helyett klímával?

Figyelt kérdés
Jelenleg konvektorokkal fűtjük a lakást, amit le szeretnénk cserélni radiátorra, most felmerült a kérdés hogy mi lenne ha vennénk egy klímát ami hűt és fűt, 40negyzetmeteres lakás
2020. ápr. 9. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egy próbát megér, ha nem jön be télen, nyáron nem árt a klíma.

Most akciózik az összes klímás, nincs munkájuk.

2020. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam, a klímával mellélőni nem nagyon lehet, ha télen nem is válik be, attól még nyáron jó lehet hogy felszereltettétek. :D
2020. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
27%
Az ismerőseim fáznak mellette télen. Mással is fűtenek. De lehet valamit rosszul csinálnak nem tudom.
2020. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is fűtök vele egy családiházat. Igaz csak az alsó szinten van egy 3,5kW-os, de azért az emeletnem is ad egy alap hőfokot. Viszont nálam a nagy tér miatt azért be kell időnként gyújtani.

Nálatok ha jól le van szigetelve a fal akkor sokkal jobban fog teljesíteni. Japánban szinte csak ezzel fűtenek, de persze a mellékhelyiségekben azért kell valami, ott erre nem gondolnak :D . Ezekkel a modern klímákkal már -20 fokig lehet fűteni, de nulla fok alatt már nem annyira hatékony, mert sokszor jégtelenít.

H tarifát érdemes kiépítetni, mert akkor még a gáznál is gazdaságosabban lehet vele fűteni télen.

2020. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó klíma, jó szaki, megfelelő minőségű anyagok és nem lesz problémád.

Nálam is így van, 15 éve fűtök klímával egy családi házat gond nélkül, panaszom nincs. De, mindenképpen fűtésre tervezett készüléket kell venni!

2020. ápr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!