Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy 19 század végén, 20...

Van egy 19 század végén, 20 század elején épült házam. Hogy tudom felújítani?

Figyelt kérdés
Az ajtókat hogy tudom úgy lefesteni, hogy ne pattogjon le róla a festék? Mert most mindenhol repedezett. A külső vakolattal mi legyen? Kijavítható, vagy le kell verni és újravakolni? Lehetséges egyáltalán ilyen régi vakolatot kijavítani? Több helyen le van hullva

2020. máj. 14. 11:33
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges
Nem lehetséges
3 szavazat
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Mindent fel lehet újítani kerdés megeri e. Gondolom vájog. Alapja van e. Ha nincs utólag csinálni kell plusz vízszigetelést tenni. Amíg ezek nincsenek meg mást kár is csinálni rajta.
2020. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vájog, hanem téglaház. Van alapja, a tető az teljesen új, tavaj csináltattam meg
2020. máj. 14. 15:48
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor szerencsés vagy. Így mindenképp érdemes foglalkozni vele. Bár attól még lehet vizesedéstől potyog a vakolat. Érdemes ledúrni a vakolatot és teljesen újat csinàlni. Csináltam ilyet . Összehívtam a rokonságot főztünk bográcsba és hajrá. Egy nap kívül belül levertük kihordtuk. Nagy munka voltunk rá vagy tizen. Ha picit is vizesedik nem èrdemes szinezgetni úgy is ledobja. És persze szigetelni se. Csak meszelni . Azt könnyű javítani. Az ajtókat én simán átfestettem nem pattogzott fel. Pedig azok is ilyen öregek voltak.
2020. máj. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vakolat málás okát mindenképpen ki kell deríteni.

Az ilyen korú házaknál nincs bitumenes vízszigetelés. Akkor még nem létezett. A falak víztelenítését gyakran szellőzéssel oldották meg. Ritkábban valamilyen vizzáró kőzet réteggel a falazat alján. Ennek is utána kell járni, szükség esetén a vízszigetelést pótolni kell. Ez után lehet eltávolítani a málló, táskás, kongó vakolat részeket. A vakolat foltokban is javítható, akár végleges felületképzés alá is.

Javasolom az utólagos homlokzati hőszigetelés elvégzését is.

Nagyon régi ajtókon rengeteg különféle anyagú festék réteg követi egymást. Ezt a legjobb leégetni róla. Így nem csak a repedések tűntethetők el hatékonyabban, hanem az is láthatóvá válik, hogy van-e szükség egyes fa részek cseréjére.

2020. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül úgy döntöttem, nem fektetek bele, hanem inkább lebontom és kihasználom az egész telket, építek egy két szintes tömbházat abból a pénzből és érékesítem a lakásokat. Ez nekem inkább megéri
2020. máj. 15. 12:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Bár ehhez muszáj lesz szerezzek engedélyt. De na, ez van
2020. máj. 15. 12:19
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nem fektetsz bele? Fentebb írtad tavaj raktal rá új tetőt. Nem igazán erthető így már.
2020. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, de úgy döntöttem több pénzt nem ölök bele. A cserepek újak, azokat leszedetem és esetleg a szüleim házánál kicserélem a cserepet,vagy bármit kezdek velük.
2020. máj. 15. 20:11
 9/9 Halmiaarszen válasza:
Attól függ
2020. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!