Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kocsi felhajtó betonozásánál...

Kocsi felhajtó betonozásánál -szint különbség 1.5 m - van szükség alapra?

Figyelt kérdés

Ha alap nélkül csinálom nem fog elmozdulni a lejtő irányában?

Ja és föld útról hajtanák fel rá így az sem fogja megtartani.

Köszönöm



2020. máj. 23. 08:00
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:

Nálam került oda alap, bár nem kifejezetten a feljàró miatt, hanem egyik oldalt téglakerítés van, másik oldalt pedig lépcső.


Az 1.5m szintkülönbséget mekkora távon tervezed elosztani? Nekem is hasonló a szintkülönbség ami 7 méteren van ledolgozva, nem alkalmas a napi szintű ki-beállásra.

Most 3 gyári magasságú autóm van, 1 gond nélkül lemegy, 1 középső dobja éppen leér a törésnél (súly nélkül!), 1-nél pedig deszkákat kell használni hogy ne akadjon fel az alja.

Volt egy ültetett is, rémálom volt szerelésnél a be-ki tornázás.

2020. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia


3m a táv,ám a kapu utan is emelkedik így nem lesz fennakadás

A kapu alatt van rendes alap, mert egybe lett kiöntetve mixerrel


Mekora alapot csináltatok?

2020. máj. 23. 09:16
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Már így volt mikor a házat vettük, nem tudom milyen mély lehet.


3m alatt emelkedik 1.5m-t? Tuti hogy egyről beszélünk? Biztos vagy benne hogy jó ötlet? Egy autó hossza 4+ méter... Egy Wranglerrel jó móka lehet feltornázni, de oda egy biciklit nem tolnál fel.


Első-hátsó lökhárító leérne, de ekkora emelkedőn csak elkaparna a kocsi.

2020. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fordítva 3m távon emelkedik 1,5m

Mivel domb oldal bent tovább emelkedik,így nem akad fenn semmi

2020. máj. 23. 15:34
 5/6 Beviz Elek ***** válasza:

Jól értettem, ez 26 fokos emelkedő.

Ez itt 30, tehát nincs nagy különbség: [link]


Oké, fent folytatódik a domb, de lent az aljában van elég helyed hogy fokozatosan induljon el? Túlnyúlhat 1-2 métert? Ne felejtsd el hogy a kerekek mögött még túlnyúlik az autó, ha nem fokozatosan indítod meg akkor a lökhárító le fog érni.


Azért rajzold le méretarányosn, mellé egy méretarányos kocsit méretarányos magassággal...

2020. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 5 méteren 1 m et emelkedik a kicsibeálló, de ha ráesik a hó, és ott állok meg lecsúszik az autó.

(össze is törött az eleje... Villanyoszlop megfogta a szembe lévő árokparton)

A beton egy fokkal rosszabb, azon joval nehezebb sétálni havas, jeges felület esetén

2020. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!