Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi az amit nagyon elrontottato...

Mi az amit nagyon elrontottatok/fölösleges volt/máshogy csinálnátok lakásfelújitáskor?

Figyelt kérdés

Szeretnék más hibájából tanulni. Még csak tervezgetem a teljeskörü lakásfelújitást (amig gyüjtöm a rávalót), nem volt még részem ilyenben.

Szeretném elolvasni azok negativ, de akár kifejezetten pozitiv tapasztalait akik már tul vannak rajta.

Feltételezem, hogy sokaknak van amit már esetleg megbántak, mert fölösleges, nem is használják ki, vagy nem praktikus, nem néz ki olyan jól, stb.

Mindenre kiváncsi vagyok,a mester kiválaztásától az utolsó függöny felrakásáig.


Osszátok meg velem kérlek a tapasztalataitokat!



2020. máj. 23. 19:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Amit egyaltalan nem banunk az a jarolap a szobakban is.3 gyerek mellett,sokkal jobb dontes volt mint akarmilyen parketta.sokan neztek rank furcsan miatta.

Amit elrontottunk az a butorok merete.egy 18m2 es nagyszobaba vettunk egy 3m es gardrobot,egy 3m es napoali butort,egy 160 as francia agyat es egy kanapet.tudod mi nem fer el,a szarito...a kiceszett ruhaszarito vagy a szoba kozepen van,vagy valamelyik gyerekszobaban.es a karacsonyfa,hogy legyen helye,a nappali butor egy reszet ki kell vinnunk a taroloba 2 hetre.

Ami pedig felesleges az a led vilagitas a mennyezetnel,sosem hasznaljuk.

2020. máj. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi megbántuk azt, hogy a házba járólap lett téve (leginkább azért, mert fehér a járólap, és hiába van gyakran takarítva, egyszerűen minden meglátszik rajta, nem szép), illetve azt is megbántuk, hogy padlófűtés lett kialakítva. Most már úgy vagyunk vele, hogy parketta és radiátor kell.


Amit ismételten megbántuk, az a zuhanykabin... több fürdőszobánk van, mindenhova lett zuhanykabin. Elvileg jó szakemberekkel, drága zuhanykabin, de mindegyiknél folyik ki a víz... most már úgy vagyunk vele, hogy nem veszünk ilyen drága vackokat, hanem majd a jövőben ilyesmit szeretnénk: [link]

Vagyis nem ekkorába szeretnénk, sajnos ennyi helyünk nincs, a lényeg az, hogy többet nem fogunk lerakni kész zuhanykabint, hanem majd valami falat, mint a képen, vagy pedig ilyesmi hasonlót: [link]


Illetve van pár üveges ajtónk, de nem teljesen átlátszó az üveg (nem tudom hogy hívják az ilyet :D). Ezt is megbántuk, mert az ilyen ajtók mind a hálószobáknál vannak, és hiába nem lehet annyira átlátni rajta, de zavaró.


Több dolog hirtelen nem jut eszembe, de tuti van még egy csomó. Na igen, itt egy újabb. Mondjuk ha lakásod van, akkor nem annyira aktuális, max. ha emeletes, de na, amit mi megbántunk, az a csigalépcső. Szörnyű. Soha többet. Nehéz felcipelni a bútorokat, volt ami fel se fért, meg na. Nem jó. :D

2020. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, tanulságosak, és nagyon várok még további véleményeket.

Második válaszolótól kérdezném, hogy a járólap egyszínű, vagy valamelyest márványos, mert én is nagy gondban vagyok ezzel, most barna parkettmintás, de egészen világos márványmintásat szeretnék. De valóban attól félek, hogy azon nagyon-nagyon meglátszik minden, és nem fogom szeretni, de abban reménykedem, hogy a márványminta azért enyhít ezen. Ezért kérdezem, hogy márványos-e és úgy látszik meg rajta minden?

2020. jún. 9. 08:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim régi házat újítottak fel. Egy jó tanács annak aki ilyet csinál; eredeti funkciót érdemes figyelembe venni. Mindenkinél látom, hogy a spájzot alakítják át fürdőszobának. Hát javaslom hogy NE. Baromi hideg télen is, nyáron is. Akkor inkább legyen az a házimunka szoba+spájz, mehet oda a mélyhűtő, mosógép is. És egy kicsike fürdőszobát érdemes leválasztani máshonnan, nem északi falról.
2020. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 nemaRendőrség ***** válasza:
49%

Padlófűtés borzalmas.


Fúrni betont fúrókalapáccsal akarj, ütvefúrót meg aksis hülyeségeket felejtsd el.


Ahol nem muszáj ne spórolj.

Pl falfestékből jobbat kell venni, de ha valami retek van fent és nem csiszoljátok óvatosan.

Mi héra prémiumot kentünk fel, alatta valami teszkós festék lehetett. Hatalmas foltokban szakadt le.

Haveroméknak szintén.


Ablak legyen a külső falhoz közel, hogy nagy legyen a belső párkány.

2020. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Padlófűtés mellett radiátorokat is tettünk. Egy két helyen feleslegesen.

Akinek nem tetszik a padlófűtés azoknak mi nem tetszik benne?

2020. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 nemaRendőrség ***** válasza:

Hideg a padló.

Barátnőm szüleinél is az van, nem értik miért veszek fel papucsot mindig.

Pedig jéghideg a padlójuk.

Tesómék is utálják, már ki is kötötték.

2020. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hideg a padló? Ha megy a fűtés?
2020. jún. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha beépített szekrényt csináltatsz vagy csinálsz ne ragaszkodj ahoz hogy nagyon pontosan illeszkedjen.

Mert nincs olyan ház lakás ami sík és derékszög. Legyen pár cm el kisebb és nem fogsz szívni. Hidd el megéri. Ugyanez igaz a konyhaszekrényre is. Van millió fajta díszléc meg takaró lecek csíkok stb. Kész a szekrény utánna odateszed felragasztod. És frankó lesz.

Amúgy nagyon jó a kêrdés.

2020. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kedves 9. válaszoló!


Hogy érted ezt, hogy ne ragaszkodjak ahhoz, hogy pontosan illeszkedjen?

Én úgy képzelem el (biztos nagyon naiv vagyok), hogy azt mondom az asztalosnak, hogy akkor ide kérek egy ekkora konyhaszekrényt, aminek megadom a tervrajzát, és ő majd pontosan leméri, hogy akkor mekkorának is kell lennie annak, hogy pont beférjen, és mikor hozza készen és a konyhámban beállítja, akkor az ott pontosan befér, és pontosan passzol is oda.

Nem így működik?


A kérdés tényleg nem cinizmus! Én valóban azt gondolom, hogy az kizárólag az asztalos dolga és felelőssége, hogy az pont illeszkedjen oda ahova kell. Hol lehet itt elcsúszni? Úgy érted, hogy az asztalos nem nézi meg a falat, hogy az helyiség egyik végén nem akkora mint a másik végén? Mert ezt tudom, hogy így van, csak azt hittem, hogy ezt az asztalosok is tudják, és alaposan lemérik a helyet.

2020. jún. 11. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!