Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelban szobából konyha?

Panelban szobából konyha?

Figyelt kérdés

1+2 feles lakasunk van,lassan kezdjuk a konyha,eloszoba,furdo,wc felujitasat.szeretnem a konyhat a nagyszobaba bevinni,a konyha boven eleg lenne halonak.

Jelenleg a nagyszoba nappali,halo,es a gyerek is allandoan ott van.

A konyha kicsi,es zavar,hogy nem latom,allandoan futkosni kell hozza.

Van kozos fala a konyhanak es a szobanak,a vizet konnyen at lehetne vinni.

Aki mar esetleg megcsinalta irna rola tapasztalatot,velemenyt


2020. jún. 2. 19:29
 1/6 A kérdező kommentje:
A konyhabol a gyereket nem latom,hogy mit csinal,vagy miert kiabal epp.
2020. jún. 2. 19:31
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Ezt nem értem. Tehát szeretnél egy 14+ nm-es konyhát és mellé 3 "lyukat" ( félszoba ugye max. 8 nm. )? Oké, egyik a háló, a másik a gyereké - és a harmadik lenne a nappali, a fő élettér? Megnézném melyik lakótelepen vannak olyan házak, ahol a vizes strang a szobával közös falban van! És mi van a gázzal?
2020. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3 gyerek van,1 allando,2 hetvegi.tehat van 2 gyerekszoba es a nagyszoba a mienk,plusz a nappali.

18m2,amiben lenne egy konyha,ami lenyegeben nem lenne nagyobb a jelenleginel,de legterben megis egyben lenne a napplival.

A szobanak a konyha rovid falaval,es a furdo falaval van kozos fala.

Egy teglalap alaku alaprajzot nezz,egyik oldalt a nagyszoba,masikot a ket kicsi,kozepen az eloszoba,konyha,furdo,wc.ebben az elrendezesben egyszerubb a konyhat atrakni mint a 2-3 szoba hallosokban.

A furdobol tudjuk a vizet megoldani.

Gaz elvileg ugye felejtos,van villany helyette.de igazabol a csaladi hazakban is jobbra,balra van gazcso...azt sem lehetetlen atvinni.a jelenlegi konyhaban kap egy gipszkarton dobozt a cso,es a rovid falon atmegy a nagyszobaba.

Erkelyunk is van,arra is toloajtos megoldas kellene 😅

2020. jún. 2. 20:16
 4/6 A kérdező kommentje:

A kocka szoba elvileg 11,5m2.

En ugy tudom 12m2 tol egesz szoba a szoba.

De ez teljesen lenyegtelen is.

Aludni eppen megfelelo szerintem a konyha merete.egy agy es egy komod boven eleg.oda csak aludni jar az ember.

2020. jún. 2. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
En mar lattam ilyen atalakitott lakast.Nagyon szuperul megcsinaltak.A nagyszoba egyik falan vegig konyhaszekreny volt (Dekorativ,premium kategorias butor)egyik sarokban etkezo asztal,a masikban sarokulo garnitura.Keves polc,TV.Ja,es fenyes jarolapot raktak le a parketta helyett.Az egykori konyha pedig a kamaszfiunak lett egy nagyon klassz kis kuckoja.Szoval igen,meg lehet csinalni.
2020. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem láttam még ilyet, de olyan lakást igen, ahol eltudtam volna képzelni ezt a megoldást. Valahol nincs értelme, mert olyan az elrendezése, hogy nem lehetne jól kihasználni a lyukat, ami a konyha helyén maradna.

Egy jó barátunk 1+2 fél szobás, hallos lakásban lakik. Ennél idiótább elrendezést nem láttam, a hall annyira felesleges helypazarlás szerintem... Na de abban a lakásban a nappali viszonylag nagy és pofásan meg lehetne csinálni úgy, hogy a konyha helyén kialakítanak mégegy félszobát. Így gyakorlatilag balra lenne az élettér, jobbra a hálók.

Arra figyeljetek, hogy nem lesz e pici a 18 nm konyhának és nappalinak egyben. Nekem elég zsúfoltnak hangzik érzésre. Nekünk 26 négyzetméteres az amerikai konyhánk és ezt sem nevezném nagynak. Sakkozni kellett, hogy minden esztétikusan elférjen. Az álomkanapé pl. esélytelen. :) Fogjatok papírt, ceruzát, mérjetek és rajzoljatok lehetséges elrendezéseket. Ha az jön ki, hogy esztétikusan elfér a konyha mellett a nappali rész is, akkor miért ne?

Arra is érdemes esetleg figyelni, hogy pl. mosogatógép ne kerüljön a szomszéddal közös falra a viták elkerülése érdekében. :) Tapasztalat, egy jó barát újszerű tégla lakásban átvitte az amerikai konyhából a konyhát egy szobába. A korábbi elrendezés alapján a konyha a szomszéd konyhájával volt közös falon (értsd, a kutyát nem érdekelte az esetleges átszűrődő konyha zaj), az átalakítás után a konyha a szomszéd nappalijával, ott is a kanapéval került egy falra. Az esti tv-zés közben megőrül, ha megy esténként a mosogatógép és van is belőle vitájuk rengeteg.

Szóval a közös falakra ne tegyetek zajos gépeket (páraelszívó, mosogatógép, akár légkeveréses sütő, stb.)

2020. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!