Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi panel ajtók felújításnál,...

Régi panel ajtók felújításnál, mennyire kell lecsiszolni? Aztán kell-e és mivel alapozni?

Figyelt kérdés

Régi panel ajtóinkat szeretném felújítani.

Új zsanérok, új zárak, új zárlemezek, új kilincsek, új üveg.


Vettem is egy csiszológépet.


Mennyire kell lecsiszolni az ajtót és a tokot?

A toknál pl. jelenleg sárga festék van rajta, azalatt kék, azalatt meg az eredeti fehér.

Szükséges teljesen az összes festéket eltávolítani?

Ha nem akkor mennyire csiszoljam le?

Mondjuk 80-as papírral, átcsiszolom a felső réteg lejön, aztán még finomabb papírral átmegyek rajta és kész?


A másik, hogy akkor is lekenhetem alapozóval, ha nem a tiszta fáig csiszoltam le, hanem van rajta festékréteg?

Ilyen alapozóra gondoltam CELLKOLOR AQUA TÖLTŐALAPOZÓ 1L FEHÉR, aztán fehérre lennének festve a tokok és ajtók is.


KÉREM AZ ÍRJON AKI ÉRT HOZZÁ. KÖSZÖNÖM!



2020. jún. 4. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdesíted, fehér alapozó, fehér matt/selyem/fényes zománc. Ennyi a titok.
2020. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már csak azt nem tudom, hogy kell-e alapozó.


Azt az információt kaptam, h tényleg elég csak a felületet érdesíteni.

Tehát:

-Durva papírral átcsiszolni

-Folyékony fával javítani

-Finom papírral átcsiszolni

-Majd pl. SUPRALUX AQUA ZOMÁNCFESTÉKKEL vagy TRINÁT Aqua zomácfestékkel

2 rétegben lefesteni


Alapozni pedig nem kell, csak akkor kéne, ha a tiszta fáig lecsiszolnám.


Tehát így nem lesz jó, ha nem alapozom festés előtt?


Köszönöm!

2020. jún. 5. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem csiszoltam nem alapoztam... Fehér magas fényű zománccal meg hengerrel neki estem. Gyönyörű magas fényű nem pattog fel amivel ezelőtt volt festve sztem az is zománc volt nem tudom előző tulaj mivel csinálhatta 🤷 de 3 éve ugyan olyan szép annyira tükör sima lett hengerrel hogy látom magam benne :D obiban szivacsos hengerrel festettük. Keretet ecsettel.
2020. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!