Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kicsit rozsdás lett a zuhanytá...

Kicsit rozsdás lett a zuhanytálca alja, meg lehet javítani? Van olyan festék vagy valami, ami kifejezetten erre való? Hőállónak kellene lennie és biztosan egyéb kritériumoknak is megfelelnie az anyagnak.

Figyelt kérdés
Köszi!

2020. jún. 6. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha zománcozott akkor kádzománc szerintem jó rá, vagy amivel a kádakat szokták javítani. pl:

[link]

Hőálló meg minek legyen, mégis milyen meleg vízben zuhanyoztok?!

2020. jún. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon meleg vizet szoktam használni! :)
2020. jún. 6. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Az maximum negyven x fokos viz amiben fürdesz, 50 körül már lefőne a nyakad. Ráadásul mire az leér a zuhanytárcáig, addigra már csak 32-35 fokos maximum.

A hőállóság a festékeknél 60-80 fok felett kezdődik, annyit még kábé minden festék kibir.

2020. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, de én úgy szoktam tisztálkodni, hogy a zuhanytálcát is teleengedem, azaz bedugom a dugót. Nem égetem le a bőrt a testemről, de nagyon szeretem a meleget. Tudom, hogy erről kellene szoknom.
2020. jún. 6. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne? :)
2020. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem tesz jót a bőrnek - nekem pedig amúgy is elég érzékeny. :/
2020. jún. 6. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
A hőálló festéknek a forró radiátort kell kibírnia. A meleg víz nem kíván hőálló festést...
2020. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó, de valamilyen kritériumnak biztosan meg kell még felelnie. Egy ismerősömnek a zuhanytálcája picit meg lett festve valamilyen fehér festékkel (nem tudom, hogy rozsda miatt) és egy idő után megsárgult, a festék pedig pergett. Nem szerettem volna úgy járni, azért akartam vásárlás előtt utánajárni a kérdésnek.
2020. jún. 8. 05:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!