Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha halszálka mintában rakatom...

Ha halszálka mintában rakatom az új csempét (10x20cm), akkor több kell belőle, mintha sima eltolt sorminta lenne?

Figyelt kérdés

Rendeltem 10x20-as metro csempét.

8m2 lesz leburkolva. 9,5m2 rendeltem.


Eddig úgy volt, h sima sorminta lesz, a csempék egymás felett lennének kis eltolással.


A párom mondta, h legyen inkább halszálka mint. Nekem is tetszik.

(A burkoló a napokba nem elérhető, nem tudom megkérdezni.)



Kérdés:

Ha 8m2 burkolat lett kiszámítva, sima sormintában, de inkább halszálka mintában rakatnánk, az több csempét igényel?

Vagy összességében kb. ugyan annyi?


Köszi!



2020. jún. 11. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Négyzetméterre pontosan ugyanannyi lesz. Viszont várhatóan több hulladék fog keletkezni, és valószinűleg a mesterember is több dijat számol fel, mert többet kell dikicselnie és azt is bonyolultabb módon, mint a sima eltolt sormintánál.
2020. jún. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, több lessz a hulladék, tehát 10%-al legalább többet vegyél, de előbb egyeztess a mesterrel mert vagy sokkal drágábban csinálja meg, vagy egyáltalán nem.

Amúgy az ötlet jó...

2020. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem csinálja meg drágábban, olyan mester van, aki szépen dolgozik és 1500Ft/m2 csinálja + sör + kaja.. megyeszékhelyen.

Ritka de vagy nem kell vagy addig keresek amíg ilyen nem lesz. Így indultam neki és lett, mert dolgozott már nálunk. Persze 5500/m2 meg 6000/m2 volt amit a többség mondott. De most 6000 ért ide jön telefingja a lakást, bunkó, nem illedelmes, normálisan beszélgetni nem lehet vele, adócsaló stb. Ez a nagyrésze. Az emberek még eltűrik. Kereshetek akár 18ezret óránként akkor is inkább5 megtanulom YouTube ról a munkát és megcsinálom magamnak ha nem jó akkor leverem és újra, de akkor se fizetek ha zsebből menne a sok pénzéhes rablónak. Vagy addig keresek amíg nincs olcsó.de jó vagy megpróbálom én vagy hagyom az egészet. Ha mindenki így csinálná akkor szépen leszálna a földre a sok primitív rabló 😅🤣😂

2020. jún. 15. 00:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a következő "tanácsom" a sajátkezű munka lett volna...
2020. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!