Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zuhanytálca kibontása és...

Zuhanytálca kibontása és utána helyreállítása mekkora rombolással jár (elsősorban időben). Általában visszarakható ugyanaz, vagy mindenképpen csere?

Figyelt kérdés

A fürdőszoba fal másik (szobai) oldalán ahol a zuhanytálca van, nedvesedés, penészedés tapasztalható. Máshol nincs ilyen gond. A gyanú az, hogy a zuhanytálca szigetelése nem jó. A tálca tapintásra műanyag, a zuhanykabin fala csempézve + üveg tolóajtó.

Általában fel lehet-e szedni a tálcát komoly rombolás nélkül? (attól tartok nem). Okozhatja-e más ezt? A tálca és a csempe találkozásánál ilyen háromszög profilú műanyag "léc" van beragasztva. Érdemes-e első körben annak a cseréjével/újraszigetelésével próbálkozni?



2020. jún. 29. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáld meg rendesen azt a kád szegélyt valahol nincs e megsérülve, legtöbbször öntapadós és az nem mindig bírja olyan jól főleg ha nem lett rendesen előkészítve a felület.

A leg egyszerűbb leszedni alatta ki szilikonozni és egy újat rá rakni. De ne felejtsd el a csempe fugáit is átnézni

2020. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csempe előtt vízzáróval szokás átkenni a teljes vizesedhető részt. -teljes kabin területét
2020. jún. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1-es: köszönöm

#2-es: ezt nem igazán értem - mit kenjek át, és mivel? ez egy meglévő, 25 éve készült fürdőszoba sarkában lévő zuhanykabin

2020. jún. 30. 07:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Un. folyékony fóliával szokták vízzáróvá tenni csempézés előtt a felületet. A fuga nem vízzáró. Így ha bármin átszivárog a víz, a falba, aljzatba nem tud beszivárogni.
2020. jún. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha 25 éve nem kenték át vízzáróval, akkor meg vagyok lőve? Ha muszáj a tálcát még csak-csak fölszedetem (erre vonatkozott volna eredetileg a kérdés, hogy akkor hány napig nincs zuhany), de a csempét mostanában nem fogjuk tudni leszedetni.

Utólag nem lehet valamit a fugákkal kezdeni (bár nem tudom a függőleges falon mennyi víz tud azokon átszivárogni - még mindig inkább a tálcára v. körülötte a vizvető szigetelésére gyanakszom).

2020. jún. 30. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!