Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bojler alacsony víznyomás:...

MackoLacko99 kérdése:

Bojler alacsony víznyomás: kicseréltem a nyomáscsökkentőt és a biztonsági szelepet, de még mindig alacsony. Mi más lehet?

Figyelt kérdés

Kitisztítottam és vízkőtelenítettem a bojlert, belül teljesen szép, nincs benne lerakódás. Kicseréltem a nyomáscsökkentőt és a biztonsági szelepet is, de továbbra is alacsony a melegvíz nyomása. Ha két csapot egyszerre megnyitok, csak az egyikből jön melegvíz, gondolom ez nem normális.


A bojler hosszú melegvíz csövén végig küldtem egy csőtisztító görényt, nem volt benne semmi, teljesen tiszta. Az elzárócsapot is kicseréltem, azon át nagy nyomással jön a víz.


A vízvezeték szerelő azt mondta, ki kell cserélni a bojlert mert szerinte el van dugulva. De egy bojler lényegében csak egy nagy tartály 2 csővel, mi dugulhat el benne? Mielőtt kicserélném, azért körbe akarom járni, nincs-e valami egyszerűbb megoldás.


Mi mást nézhetnék még meg?



2020. jún. 30. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A bojlerben a meleg ág az a bojler tetejéig húzódik. Maximum azt tudom elképzelni, hogy ez a cső (a bojlerben) dugul el, de szerintem ha igen, akkor is tisztítható. Ezt tudod még esetleg megnézni, de ehhez újra le kell engedd a vizet, újra szét kell szedned, sőt nem kizárt, hogy le kell szedd a falról.
2020. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt nézted, hogy egyénként jó-e a nyomás közvetlen bojlernél. Tegyél alá egy vödröt, és nézd meg, hogy ha lekötöd a meleg ágat, és rányitod a vizet, itt jó-e a nyomás. Ha igen, akkor nem a bojlerrel van a gond. A csapoknál a sarokszelepeket is elzárhatod/megnyithatod a sarokszelepet, hátha ott van valami lerakódás.
2020. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. júl. 1. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a hideg ágon van a biztonsági szelep, vagy a csaptelep szűrője (perlátor) tele van minden jóval😁 több lehetőség nincs
2020. júl. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!