Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elektromos főzőlap, de milyet?

Elektromos főzőlap, de milyet?

Figyelt kérdés

Annyi van neten bele zavarodok és nem értek hozzá hogy melyik jó...nyaralás alatt használtam és bele szerettem amúgy is felújítás alatt vagyunk és cserés a tűzhely cirka 20 éves... Szóval 2-en vagyunk párommal mindennap főzök nagyon kis adagokat 2 személyre de néha anyósék meg sogromék átjönnek mondjuk úgy havi 1x akkor nagyobb adagokat főzök 6 emberre. 4 rózsát mindenképpen igényelek van hogy kettőnkre használom egyszerre mind a 4-et. Átlagban napi 1 órát másfelet főzök. Legjobb az lenne ha be építhetnénk és ehhez igazítanánk a pult méretét.

Típust linket küldjetek ha tudtok:)


Köszönöm.



2020. júl. 6. 17:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jujj lemaradt hogy ez a havi áram fogyasztást kb mennyivel dobja meg?
2020. júl. 6. 17:22
 2/14 A kérdező kommentje:
Vagy inkább gázos lenne a jobb?
2020. júl. 6. 17:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Két választás van

1 indukciós, energia takarékosabb viszont lehet cserélni kell az edény készletet.

2. Kerámia kicsit többet fogyaszt viszont minden edény jó hozzá.

Az indukciós csak az edényt melegíti fel a kerámia meg az egész lapot.

Mindegy melyiket veszed villanyszerelővel beszelned kell mivel nem árt hozza egy külön áramkört behúzatni.

Számít mekkora edényeid vannak mert minden egyes zónának más a mérete és lehet a legnagyobb zóna kissebb lesz mint a legnagyobb edényed (érthető ez?🙂).

Jobb olyat venni ami szabad zónás.

[link]

Ennek azért durva az ára.

2020. júl. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

általában 7Kw os teljesítményűek szóval ha 1 órát főzöl maximum teljesítményen és 45Ft 1Kw akkor 315Ft egy óra főzőcskézés. Ha minden nap főzöl 1 órát akkor 315x30=9450Ft/hó

De nem fogsz maximum teljesítményen főzni mind a 4 zónán.

Amúgy a gáz olcsóbb.

2020. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Huhaaa hát gázt azért nem akartam mert a szerelő szerint max 1 méterrel lehet a csaptól toldani nekem meg 2m kéne legalább viszont 3 havi gáz számlánk 4500ft (panel általány van)

Most tényleg még jobban össze zavarodtamxd az edény készlet amúgy is cseres lenne az is kb 20 éves de célnak megfelelt eddig csak már undorító...

2020. júl. 6. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez csak egy durva számítás volt.

Nekünk havonta 50-60Kw ot fogyaszt igaz nem sütünk főzünk minden nap, csak minden másnap.

Vannak kisebb teljesítményűek de azokon csak szenvedés a főzés. Amúgy van flexibilis gázcső 1m és 2 méteresre nyújtható.

[link]


Egy jó gaz szerelő megoldja🙂

2020. júl. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A gáz mindenképpen olcsóbb lenne,pláne ilyen átalányban.

Az indukcióshoz minden vastartalmú edény jó. Régi zománcosak, és általában a rozsdamentesek alja is úgy van több anyagból préselve. De ezeknél ott a piktogram. Egyedül az aluk nem jók.

2020. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem és milyen típust ajánlotok?
2020. júl. 6. 18:41
 9/14 A kérdező kommentje:

#6 lehet akkor nem jó a gáz szerelő:D csak szeretjük mert egy idős bácsi és annyira aranyos mindig velünk :D

Amúgy lemértem 330cm-re lenne az új helye.

2020. júl. 6. 18:43
 10/14 anonim ***** válasza:

En a nagyszobaba is bevitettem volna a gazt 😂😂.be is hoztak volna,mas miatt hiusult meg a konyha koltoztetese.

De a konyhaban is gondolkodtam azon,hogy a fozolap a masik oldalon legyen.vegul megint mas miatt marad a helyen.

Viszont En biztosan nem cserelnem le a gazosat.

Ahogy irod,3 honap 4500ft es annyit nyomatod amennyit akarod.

En is napi szinten fozok,heti 2x minimum sutok is valamit.

Es pl ha csak a sutod lesz villanyos,annak nem kell plusz mittudom En micsoda az aramszolgaltatotol.eleg neki egy kulon vezetek.ezzel is gazdasagosabb ha marad a gaz.

Hiaba kedves a szerelo,keressetek olyat aki megoldja

2020. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!