Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom elkészíteni a...

Hogyan tudom elkészíteni a konyhabútorom tervrajzát?

Figyelt kérdés

Megterveztem magamnak álmaim konyhabútorát. Kész van a rajz szemből és fölülnézetből. Szeretném elkészíteni az egész konyha(bútor) perspektivikus rajzát. A rajz papíron ceruzával vonalzóval készült. Mivel ez nem volt nehéz, azt gondoltam, hogy a perspektivikus rajzolással is csak megbirkózom valahogy, de nem megy. Leginkább ott akadok el,hogy ahogy távolodom, milyen arányban csökkenjen a konyhabútorelemek nagysága a legközelebb levőhöz képest. Hogyan lehet ezt kiszámolni?

Bár nem tudom, hogy jó helyre tettem-e fel a kérdést, mert magához a rajzhoz szeretnék segítséget kérni, de feltételezem, hogy konyhabútor tervezéskor más is csak készít egy rajzot, hogy megértesse az asztalossal, hogy mit is szeretne, hogy hogyan nézzen ki az egész.



2020. júl. 13. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudsz hozzáférni valami tervezőszoftverhez? Igaz, ahhoz azért kell némi tudás is, de remekül meg lehet rajzolni, majd aztán 3D-ben nézegetni, vagy akár perspektivikusan is.

Pl. AutoCAD.

2020. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy használj valamilyen Autocad programot. Nem kell a legújabb, és mégcsak 3D-ben sem muszáj tervezni vele, viszont a lapok méreteit könnyen le tudod venni róla. Illetve amire érdemes figyelni, főleg ha vákumfóliázott ajtókat szeretnél, az ezek szabványmérete, mert ha ettől eltérsz, akkor 30% felárat szoktak kérni. Persze itt kell kerekíteni, vagyis egy szabvány 397mm széles ajtónál a bútor 400mm- re kell tervezi és így lesz meg a hézag. Ugyanez a helyzet a fiókoknál is, tehát ezekből érdemes összelegózni a bútorod.
2020. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2020. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2020. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

www.sketchup.com

ingyenes 3d tervező, van ingyenes változat, böngészőben fut. Vannak hozzá oktató videók. Én ezzel tervezem a saját készítésű bútorokat

2020. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ez nagyrészt ábrázoló geometria. Ha sose tanultad, elsőre lehet kicsit ijesztő lesz. :)


[link]

2020. júl. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Perspektivikus ábrázolásnak hívják, így keress rá.
2020. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. :)

Nagyon hálás vagyok nektek, mert már régóta foglalkoztat ez a dolog, és néztem is már programokat, de úgy éreztem, hogy nem tudok velük megbirkózni. De valahogy jót tett nekem, hogy rábeszéltetek, az meg külön, hogy az 5. válaszoló felhívta a figyelmemet az oktató videókra, úgyhogy azt a programot választottam, és az első néhány oktatólecke megnézése után gyönyörűen megterveztem a konyhabútoromat. Persze többször nekifutattam, kb. a hetedik verzió, amire azt mondhatom, hogy ez alapján már meg kell, hogy értse az asztalos, hogy mit szeretnék.

Úgyhogy szuperül segítettetek. :)

2020. júl. 24. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!