Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Emesztő ujrabetonozasa ?

Emesztő ujrabetonozasa ?

Figyelt kérdés
Van egy emeszto teto nem messze a kapubejarotol es autoval nemmerek ra allni, mertfelek beszakad . Vasuti sin athidalokat gondoltam fele 70 cmenkent es vasbetont kb 20 cm est . Ennek elegnek kellene lenni hogy 2 autot elbirjon ?

2020. júl. 15. 07:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Az már erősen túl van méretezve.
2020. júl. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sok a20 cm ? A vasuti sin 15 cm azt csak elkell lepnie ?
2020. júl. 15. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerjük a födém méreteit, más vastagság és vasalás kell egy 2 méteres áthidaláshoz és egy 5-höz.
2020. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az emeszto 3m szeles es 4 m hosszu kb es 3 m vagy meg melyebb . Teglabol van kirakva az oldala de ugy gondoltam hogy a sinrket tul krne nyujtani rajta 5 m Hosszu sineket tudok szerezni szinte potom penzert. ... Csak az rdh halo es a beton lenne nagxobb osszed
2020. júl. 15. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ha tudsz olcsón sineket szerezni, akkor mi a kérdés?

Ha egy 100 tonnás mozdonyt elbír egy sín, talán elbírja a szgk-kat is.

2020. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
94%

A vasúti sin megtartja a 100 tonnás mozdonyt, de ott kb 40 cm követik egymást a betontalpfák. Ha nincs talpfa, akkor meg úgy hajlik, mint a spagetti (több tíz méteres szakaszokon).

Erre a projektre tökéletes lesz a sín. Nem is baj hogy túlnyúlik rajta, mert a műtárgy gyenge pontja szerintem téglafal lesz a földben, mivel az elmúlt évtizedek alatt nem tudni mennyire gyengülhetett meg.

Én a helyedben a 3 méteres oldallal párhuzamosan tenném a síneket kb 30-40 cm eltartással valamint a sínekkel merőlegesen még tennék kb 40 centis térközzel 16-os betonvasat is, majd arra a hálót.

Fontos hogy a 1-1 méterrel túllógó rész is ki legyen betonozva

Mindennel együtt kell, hogy 20 cm vastag legyen a födém. Ha csak éppen ellepi, nem fér el a háló és hamarabb szétreped és tönkremegy az egész.

A betonnak meg legalább C16 de inkább C20-asnak kell lennie, ha mixer hozza.


Azt is nézni kell, hogy nem csak személyautót bírjon el. Bármi lehet a ház körül, amikor jó ha be tud állni egy nagyobb súlyú autó áruszállításból vagy egyéb javítási munkák miatt.


Így biztos többe fog kerülni a történet, de választás kérdése is...

2020. júl. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!