Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Főzőlapot szeretnék de hogyan...

Főzőlapot szeretnék de hogyan válasszak? Hogy működik a beszerelése?

Figyelt kérdés

Gázos azért lenne jó mert nagyon olcsó nálunk a gáz és a gázos főzőlapok is olcsóbbak. Panelban lakunk csak a tűzhely megy gázzal általányt fizetünk ..

Indukciós jobban tetszik mert nem lenne forró az egész konyha csak a lábas vagy minimálisan lenne melegebb a konyha ezt olvastam javitsatok ki ha tévedek. Viszont drágább mint a gáz plusz a gáz általányt attól fizetnem kéne ugye?

Be szerelését el se tudom képzelni, nem akarom kidobni jelenlegi konyha bútorom maximum új konyha pultot szeretnék. El férne rajta egyébként.



2020. júl. 16. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van szabadonálló is, nem csak beépíthető.

[link]

2020. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem indukciós főzőlapom van, imádom! Régebben használtam gáztűzhelyet és elektromos tűzhelyet is.

Arra viszont számíts, hogy ezeknek a főzőlapoknak/tűzhelyeknek jóval nagyobb az elektromos áram felvétele, amit nem fog elbírni a mostani villamos hálózatod. Annak az átalakítása plussz költséget jelent.

Ha a villany mellett döntesz, szerintem kell, hogy legyen mód a gázt lemondani. Be kell menni megérdeklődni.

2020. júl. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet Indukciós, tényleg nem fűti be annyira a konyhát mint a gáz, villany szerelővel nézesd meg a vezetéket mielőtt megveszed. A szokásos 1,5 mm2 vezeték nem bírja el.
2020. júl. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk indukciós van, egy álom a használata, jól takarítható, és nem fogyaszt sokat.

Villanyszerelőt viszont mindenképp kérdezz meg (ha te nem értesz hozzá), mert nem biztos, hogy bírja a hálózatod.

Ha nem használod a gázt, biztos van rá mód hogy ne kelljen fizetned.

A beépítés nem nagy cucc, ki kell vágni a megadott méretet a pultból (a munkalapból, a bútor többi részét nem kell bántani), belecsusszantani a lapot és kész is. Nekünk villanyszerelő kötötte be, a gáznál nem tudom hogy működik, gondolom ott is szakinak kell beüzemelni.

2020. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenképp szakival akarom berakni csak annyira zöld fülű vagyok nekem ez űr technológia...

Indukciósok olyan szépek letisztultak még se mondtam volna amikor először láttam hogy azon hogy lehet főzni...de annyira tetszett és tetszik. Ha a gázt nem kéne fizetni úgy nagyon jó lenne de ha 5-10ezerrel dobja meg a havi 7000 forintos áram számlánkat elviseljük mert annyira jó praktikusnak nézz ki takarítani is biztos könnyebb lehet tűzhelyemnél egy kín a rácsokat takarítani mosogatógép nincs így nekem kell de mindig megszenvedek vele... Az nincs meg a fejembe, hátha tudtok segíteni hogy hogy szóljak a szakinak? Mit mondjak neki? Addig nem akarom megvenni az indukciósat amíg nem tudom hogy mi a helyzet a hálózattal. És mekkora költséget jelent egyébként ezaz átalakítás? Kosszal porral jár? Nincs előttem hogy ez hogy történik :)

2020. júl. 17. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:

A hálózatbővítést az áramszolgáltatód intézi. A költséget Amperenként számolják, attól függ mennyivel szeretnéd bővíttetni. A szolgáltató oldalán kell hogy legyen erről infó.

Kosszal nem járt nálunk pl, itt inkább a villanyóra környékén kell elképzelni a btykölést.... mondjuk itt az is számít hogy a lakásodon belül milyen a hálózat.

Nálunk például új helyre lett berakva a főzőlap, nem volt ott egyáltalán áram azelőtt, így nekünk be kellett vésni egy új csatornát a falba, kosszal járt.. :D

Nekünk nincs összesen egy 10-es a villany, és minden nap használjuk a főzőlapot, pl vizet is azon forralunk mindenhez. :)

2020. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azért érdeklődtem hogy jár-e kosszal mert fél éve volt egy festés/glettelés beázás miatt nem akarom újra bojgatni a falat :(

Eléggé körülményesnek hangzik de utána járok még jobban.

2020. júl. 17. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!