Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy házat be kell vakolni,...

Ha egy házat be kell vakolni, ahhoz kell kőművest hívni, vagy meg tudom csinálni magam is?

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha ezt itt megkérdezed, akkor nem tudod megcsinálni.


Persze összemaszatolni tudnád, de ahhoz hogy szép legyen, nagy gyakorlat kell.


Tehát hívj kőművest.

2020. júl. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
HA magadnak felteszed ezt a kérdést, mit válaszolnál rá?
2020. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még nem csináltam soha sem, de nem tűnik bonyolultnak
2020. júl. 23. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg lehet, hogy tudnék zongorázni.

Csak azokat a fehér és fekete bigyókat kell nyomkodni, nem?


Nem tűnik bonyolultnak :D

2020. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan kis házi ezermester vagyok,és csak a legritkább esetben csináltatok bármit is szakemberrel. Egy ház bepucolásánál fontos az esztétika. Annak például neki se állnék...mert az egy dolog, hogy felmaszálnám a vakoló anyagot a falra, de szép nem lenne, az biztos. Egy tyúkólat simán bevállalnék...esetleg még (talán) egy garázst, vagy egy kamrát. Egy lakóházat biztosan nem. Bízd szakemberre.
2020. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 8 négyzetméteresnél nem nagyobb, akkor próbálkozhatsz.
2020. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egykori kőművesként azt javaslom, hogy egyedül ne állj neki. Én pl. egy lakás belső festésének sem álltam neki, mert egyszerűen más szakma.

Viszont az ismerettségi körömben kerestem egy festőt, elhívtam tanácsadóknak. Pár óra alatt megmutatta a fogásokat, elmondta a trükköket. Rétegrendek, száradások, honnan kell kezdeni (hogyan a legpraktikusabb), átfedések és milyen anyagokkal érdemes dolgozni.

A falak gyönyörűek lettek, de szakmai tanács nélkül még a szerszámokat sem tudtam volna jól kiválasztani.

A külső vakolásnál is megvannak a fogások, amit oktatóvideókból nehéz levenni, mert nem személyes a tanácsadás bennük.

Összefoglalva ha valaki megmutatja, akkor meg tudod csinálni.

2020. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!