Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen gipszet (vagy egyéb...

Milyen gipszet (vagy egyéb anyagot) ajánlanátok mennyezeti vakolaton lévő repedések megszüntetésére?

Figyelt kérdés

A födém (mennyezet) betonozott, régi típusú tálcás kivitel. Azaz a betongerendák köze betonnal lett kiöntve. A mennyezeten hagyományos habarcsvakolat van, változóan 1,5-2,5 cm vastagságban.

A gerendák nyomvonala alatt a vakolat megrepedezett.

A repedések vonalán a betonig kikapart vájatok változóan 1-2 cm szélesek, illetve helyenként előfordulnak szélesebb részek is.


Ezeket a vájatokat szeretném megszüntetni a mennyezet lefestése előtt.

Milyen anyagokat ajánlanátok, amelyek tartós minőséget biztosítanak?

Gipsz, zsákos vakolat?


(Általában gipsszel szoktam a hasonló problémákat megoldani, és többnyire a Széria Glettelő gipszet szoktam használni. A termék műszaki adatlapján azt írják, hogy max. 10 mm-es rétegig ajánlott a használata. Dolgoztam vele már vastagabb rétegben is, ahol kisebb felületen szintén mélyebb falazathibákat javítottam vele, de nem tudom hogyan működne a 15-25 mm mély vájatokat esetében, ahol a vájatok egybefüggő hossza akár az 5 m-ert is elérheti.)



#mennyezet vakolatának javítása #mennyezet vakolatában lévő mély repedések javítása #mennyezet vakolatában lévő, változó szélességű mély repedések javítása #gipsz használata mennyezet vakolatán lévő repedések megszüntetésére #zsákos vakolóanyagok használata mennyezet vakolatán lévő repedések megszüntetésére #javításhoz használható anyagok és technikák
2020. júl. 23. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
habarcsot beinjektálni a mélyebb résekbe
2020. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindig meg fog repedni a különböző tágulási érték miatt. Ez jellemző.

Inkább valami festhető dilatációs hézagba való anyag volna jó.

[link]

2020. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"nagyjázd" ki a kikapart vájatokat sima modell gipsszel. Aztán ha megkötött a felesleget kapard le a síkról spaklival. Nyilán nem telibe kell húzni a gipszel, hagyjál helyet a glettnek is.

Utána üvegszövet (nem rost hanem négyzetrácsos) szalaggal gletteld be a maradék részt.

Fontos, hogy ágyazd a szalagot, vagyis behúzol széria glettel egy méteres rész, belenyomkodod az üvegszövetet, majd még egy adag glettel lehúzód, és így tovább.

Ha megszáradt megcsiszolod, és még egy glett réteggel átmész rajta (eldolgozva hogy szép egysíkú legyen).


Egyébként a széria azért nem jó túl vastagon, mert ha sok van egy részen akkor száradásnál nagyot zsugorodik, majd berepedezik.


Modell gipsz helyett használhatsz más anyagot is a nagyja kitöltéshez. Viszont én azért szeretem a sima gipszet mert 10 perc után már lehet glettelni szériával. A többi anyagnál meg várni kell akár órákat is.

Egyébként mehet bele zsákos vakolat, falazóhabarcs, csemperagasztó, ami éppen kéznél van.

Lényeg hogy az első adag mindenképp negatív legyen a síkhoz képest, hogy maradjon hely a széria glettnek és az üvegszövetnek is.

2020. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindhármótok válaszát.

Külön köszönet a 3. válaszoló részletes technológiai javaslataiért.

Szép estét mindegyikőtöknek!

2020. júl. 23. 22:05
 5/6 A kérdező kommentje:

Rákerestem az általatok ajánlott anyagokra, és felmerült bennem néhány újabb gondolat (kérdés).


#1: "habarcsot beinjektálni a mélyebb résekbe"

Azt olvastam, hogy ezek az anyagok igen folyékonyak. Tartanék tőle, hogy a mennyezetről egyből visszahullana az anyag a nyakamba. Rosszul gondolom? Esetleg mennyezeten is dolgoztál már ilyen anyagokkal?


#2: "Inkább valami festhető dilatációs hézagba való anyag volna jó."

Úgy látom, hogy a linkelt oldalon vannak injektálható habarcsok is, amikkel a már előzőleg leírt félelmeim vannak. A tubusos anyagok szimpatikusabbak -lesz is olyan feladatom a felújításnál, ahol számításba veszem a lehetőséget-, de a mennyezeti résekhez nagyon sok kellene belőlük, ami a gipszes lehetőségekhez képest jelentősen megdrágítaná a munkát. S mint írtad is, előbb-utóbb újra kirepedhet.

(Sajnos forgalmas út van a ház mellett, s nem csak a régi építés, hanem a folyamatos rezgés is oka a repedéseknek.)


#3: Hajlok az általad írt anyagok és technológia alkalmazásáras. Részben azért mert ilyen anyagokkal már dolgoztam, és az sem mellékes, hogy elviselhetőbb költséget jelentenek.


"Egyébként a széria azért nem jó túl vastagon, mert ha sok van egy részen akkor száradásnál nagyot zsugorodik, majd berepedezik."


Akkor is tartani kell a kirepedezéstől, ha több lépésben tölteném ki a mély (és széles) vájatokat ugyanezzel a széria glettelő anyaggal?

Azaz a "nagyjázást" is ezzel végezném -akár több rétegben-, majd miután megszáradt egy-egy réteg, akkor vinném fel az újabbat. És már a legelső rétegbe is belenyomogatnám a négyzetrácsos szalagot.


(Még a repedések kivésése/kimélyítése előtt arra gondolva, hogy a teljes munkához megfelelő lesz a Széria Glettelő Gipsz, bevásároltam belőle több zsákkal.)

2020. júl. 24. 07:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha több rétegben (nem egyszerre) hordod fel a résbe a szériát akkor úgy is jó,

Viszont a hátránya, hogy a széria lassan köt főleg vastagon, szóval lehet hogy 1-2 nap is eltelik mire elkészülsz vele. A sima gipszet ilyen nagyja kitöltésre azért szeretem mert gyorsan lehet vele haladni. De ha van időd kivárni a kötési időt akkor mehet szériával is több rétegben.

2020. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!