Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Azbeszt pala lehet?

Azbeszt pala lehet?

Figyelt kérdés
A lakóhelyünk közelében egy régi palatetőt bontottak félig-meddig szakszerűtlenül. A házra 1938-ban került fel a palatető, viszont úgy olvastam, hogy a 60-as évektől kezdték el használni, ilyenkor terjedt el. Ettől még lehet ez azbeszt pala? Gyakorlatilag ugyanúgy néz ki, vastagságra is.

2020. júl. 29. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Biztos, hogy az. Amíg nem darálják porrá, addig nincs mitől félni.. Ha évekig azzal dolgozol, akkor van.
2020. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából egyik rokon szomszédjában csinálták kb az utolsó 4-5 méter tetőszerkezetet bontották egybe, úgy hogy rádölt a padlásterére. A rokonhoz kb 10 pala esett csak le összetörve, a többit összeszedték fentről. Rokonéknál szoktam füvet nyírni, ezért is kérdezem, hogy ilyen szempontból mennyire kell aggódni? Ma inkább maszkban nyírtam.
2020. júl. 29. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2020. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan már azért nem ennyire veszélyes ez. Semmi baj nem lesz.
2020. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!