Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » FI-relé, illetve kismegszakító...

FI-relé, illetve kismegszakító bekötése?

Figyelt kérdés

A kérdés elég szűkszavu, jöjjenek a részletek :

Ugye van a kiselosztó doboz, abba jön be a földelés, az egyenesen megy a földelő sínbe. Jön a villanyóra felől a fázis, illetve a nulla, rzek mennek a FI-relé-be. A FI-rrléből a nulla megy a nullázó sínbe, a fázis pedig a kismegszakítókhoz.

A konkrét kérdésem az lenne, hogy mi az a megoldás, illetve melyik az a megoldás amelyikkel a leg szakszerűbben és a leg biztonságosabban be lehet kötni a kismegszakítókat a FI-relé után. Hogyan kell csinálni? Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. júl. 31. 12:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
2020. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Igazság szerint kérdéses a leírásod is.

Társasház, családiház?

Te vagy az a "70V-ot mérek a földsinen?"

2020. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem villanyszerelő vagy akkor sehogy.

Ha az vagy, akkor ez nem kérdés.

2020. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2-es,nem én vagyok az

3-as, nem vagyok villanyszerelő, de az nem jelenti azt hogy hülye vagyok hozzá

2020. aug. 1. 08:44
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja és 2-es, családi ház
2020. aug. 1. 08:45
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod eleje rossz. Eleve nullázás az előírás. A fázis leírása Ok.

A többi nem.

Az órától a másik az PEN. Ebből lesz nulla N és védővezető amit földelésnek hívnak.

A PEN az óra után megy egy sínre. Ezt a sínt még össze kell kötni egy földeléssel, több ok miatt. Erről a sínről megy el aztán a védővezető (tévesen földelés). Innen kell lekötni az FI hez a nullát. Az FI után megy ez a nulla sinre.

A PEN keresztmetszete 16mm2.

A kismegszakító soroláshoz egyszerű a sorolósin, jelen esetben egyfázisu(mert van 3 is). De átkötheted sodrott vezetékkel is, a keresztmetszethez tartozó un. iker érvéghüvelyt használva.

2020. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


A villanyszerelés nem csak a képesség meglétének feltétele, mert akkor még a hülyének is mehet.

Villanyszerelés feltétele a szakmagyakorlási jogosultság, felelősség/felelőssé tehetőség megléte.


A kérdésedből látszik, hogy az alapok hiányoznak. Így azért ne nyúlj hozzá, mert lehet, hogy nem ég majd le, de attól még megrázhat valakit. A minőségi (legbiztonságosabb) munkavégzésnek sok kritériuma van, ezeknek egyszerre kell megfelelni.

2020. aug. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Egy hivatásos villanyszerelő kijött kicserélni a tönkre ment Fi relét, "a k**vs életbe elfelejtettem hozni kásikat" ezek után kihajította a régit, és össze kotögette a vezetékeket,"a villany óra előtt van kismegszakító az elég bőven"-mondta. Majd holnap csatolok képet most hogyan néz ki...

Ez így annyiba is maradt. Kicsit később az egyik kis folyosóra csináltatni akartunk konnektort, illetve lámpát. Ajánlottak szerelőt. Jött is, ő majd megoldja mi ne aggódjunk.

Megcsinálta. Az én szobámból vette az áramot, elég trehány módon csavarta rá a többi kötésre a vezetéket, kicsit megfaragta az alut, majd ment rá a réz, de nem nagyon megcsavarva, majd a szigszalag oda fogja alapon. A másik oldalt pedig egyszerűen begipszelte a vezetéket, bármi sín vagy csatorna nélkül.

Egyszer porszívózás után kicsi füst szagot éreztem, hát biza ez a szoba szerelő doboza, áram ki, tető le, hát le olvadt a szigetelő szalag rgy kicsit...

Na de hát ez még csak 2 szerelő a sok közül.... Kis város van még azért lehetőség.

Harmadik szerelő kijön, hm hát ez kis munka én ha csinálom akkor már a komplett lakást átvezetékelem, ilyen kis dolgokkal nem foglalkozom. Majd hívjanak" és elment.

Na ezek után lett hívva egy negyedik szerelő "hétfőn ott leszek", "szerdán ott leszek" "talán szombaton" "az az igazság hogy semmi időm de megadtam a telefonszámát egy barátomnak, majd hívni fogja.

Nos nem hívott, ezek után elkeseredetten lemondtam az egészről. Most elkezdtem olvasgatni, hogyan is kell szabvány szerint bekötni...

2020. aug. 1. 21:29
 9/19 A kérdező kommentje:

Ja és a második villanyszerelő munkájáról még annyit, hogy a fázisnak a kéket szereti használni, nullának a barnát....

Szerencsére a földelésnél megmaradt a zöldsárgánál

2020. aug. 1. 21:33
 10/19 anonim ***** válasza:

"Egy hivatásos villanyszerelő kijött kicserélni a tönkre ment Fi relét, "a k**vs életbe elfelejtettem hozni kásikat" ezek után kihajította a régit, és össze kotögette a vezetékeket,"a villany óra előtt van kismegszakító az elég bőven"-mondta."

Azt nem értem, miért fizetted ki? Nyugodtan feljelenthetnéd, mert:

1. A kismegszakító nem helyettesíti a FI-relét, és

2. A mérő előtti kismegszakító meg nem helyettesíti az elosztótáblai kismegszakítókat se, meg semmit se, annak egy feladata van, a teljesítmény korlátozása (na jó, még a mérő védelme)

Ha még beszélsz vele, nyugodtan mondhatod, hogy innen üzenik, üljön vissza az elektromos óvoda sámlijára (nemhogy az iskolapadba... az már felelőtlen lépés lenne :D ).

2020. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!