Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Béléstestes beton födémbe...

Béléstestes beton födémbe kellene egy padlásfeljárót betennem. Hogy fogjak hozzá a munkához? Lapostetös a ház, felülrõl gondoltam belefogni. Hogyan tudom pontosan belõni a gerendák helyét?

Figyelt kérdés
Azt a megoldást ismerem, hogy hívjak szakembert, de nincs rá 50-100 ezrem. De ha ez alatti szakembert ismertek, az érdekel.

2020. aug. 1. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát vagy magad megcsinálod vagy szakembert hívsz. Más nincs.

Magát a bélést nem nehéz kiütni, kitörni de ha le van betonozva a teteje akkor az fogósabb, de kilehet furkálni és azt is kiverni belőle.

Ha alulról levered a vakolatot akkor már meglátod a gerendákat és már tudod is hogy meddig mehetsz.

2020. aug. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Béléstestnél kb. 40cm helyed van két gerenda között. Ez elég egy feljáróhoz? "Lapjával" férsz föl maximum.

Padlásfeljáró, a gyári az ilyen 80cm körül van szélességre, ahhoz, hogy néha felvergődj ahhoz éppen elég ez a 40cm, de úgy egyébként 60cm az, ami már használható, ha akár valamit fel akarsz pakolni. Lapos tetőre padlásfeljáró? Lapos tetőnek hogy van padlása? Egyelőre ezt sem értem, bár nem lényeges annyira.

Úgy tudod megkeresni a gerendákat, ahogy előttem leírták, ahová kb. elképzelted, ott a mennyezetről egy csíkban levésed a vakolatot és látni fogod a gerendák elhelyezkedését. Majd a 4 sarkát lentről megfúrod és máris meglesz, hogy fent hol kell bontanod.

2020. aug. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Béléstestek közt is van többféle, nekem például mellé is kellett betonoznom. Nálam ugyan nincs lebetonozva a padlás, de így sem lehetett egyben kiszedni, meg a gerendákra is rá volt valami habarccsal ragasztva, különben megrepedne a vakolat.

[link]

2020. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eredetileg lapostetõ volt,most már van rajta nyeregtetõ és így lesz padlástér. Gondoltam, hogy valami fém detektorral megkeresném a gerendákat, majd felülrõl bontanám, alul a lakott helyiségben meg aládúcolnám egy nagyobb OSB lappal, hogy kisebb legyen a por.
2020. aug. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!