Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha Velux tetőtéri ablakomra...

P. Tibor kérdése:

Ha Velux tetőtéri ablakomra távirányítós motort szerelek, be tudom-e rajta állítani, hogy hány cm-re nyíljon ki az ablak? (Hogy ki ne szakítsa a fal belső síkján leengedett szúnyoghálót).

Figyelt kérdés

2020. aug. 10. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen motort szerelsz fel? Önmagától nem áll le,valaminek korlátozni kell a mozgást.
2020. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most már találtam olyan láncos ablaknyitó motort a neten, amelynél 10 és 40 cm között több lépésben állítani lehet a nyitást. Az én ablakom egy középső vízszintes tengely körül fordul el (nyitáskor az alsó széle megy kifelé). A neten számtalan megoldás van, de kevés a részletes szerelési bemutató. Egyelőre úgy vélem, hogy az alsó tokra kellene szerelnem egy láncos motort, ami a keret alsó részét nyitáskor kifelé nyomja. Mivel "lelkes" amatőr vagyok, azért jó lenne néhány jó tanács, hogy miben bukhatok el (pl. milyen is az a kapcsoló, amivel nyitok-zárok - mert nem távirányítót szeretnék).
2020. aug. 13. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Még nem volt dolgom ilyen nyitó motorral. Talán a reluxa kapcsolóval műkszik, egyik gomb fel, másik le, mint egy csillárkapcsoló a kivitele. Azt hiszem velux kapcsoló.illetve a .otoros redőnynek is van hasonlója.

Előbb a kinézett szerkezet vezérlésének kell utánanézni, mert talán hozzávaló többféle vezérlő is van.

2020. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy a GZL M06 Velux ablakomhoz nincsen kompatibilis VELUX ablaknyitó motor. Most éppen az AKC42-vel kacérkodom (ez nem Velux!), de néhol azt írják, hogy a csomagban nincs benne a felszerelő konzol. Ez részben érthető, hiszen a különböző ablaktípusokhoz más-más konzol kell. Ha majd egyértelművé válik a motor, majd akkor nézek hozzávaló kapcsolót. Mindenképpen olyat próbálok szerezni, aminek csak egyetlen nyomógombja van (még véletlenül se tudjam egyszerre bekapcsolni a két irányt). Másrészt semleges helyzetbe visszaálló gomb legyen (nem tudom, mi a pontos neve), nehogy bekapcsolva felejtsem.
2020. aug. 14. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!