Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen érvényes,- akár bíróság...

Milyen érvényes,- akár bíróságra is vihető -, munkaszerződést jó írni, ha megbízok egy asztalost, vagy bármilyen szakmunkást egy megbeszélt munka elvégzésével?

Figyelt kérdés

Ha megszegi a szóbeli megállapodást, másképp, hiányosan, vagy rosszul végzi el a munkát - , érvényesen bizonyíthassam azt!

Konkrétan mit kell tartalmaznia az írásbeli megállapodásnak? (Anyagköltség, munkadíj, határidő, garancia, tanuk, előlegek külön papíron...stb?)



#szerződés megbeszélt munkára, szolgáltató írásbeli megbízása
2020. aug. 14. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
...és szerinted fogsz találni olyan mestert aki ezt aláírja?!
2020. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm csak így dolgozik.

Garacia az mindig van, ha ráírják, ha nem.

Sablon szerződést nem tudsz írni, mert a szakmák/munkák különbözőek.

Lehet ködbér, aktuális szabvány szerinti kivitelezés. Részletezni a munkát, anyagminőséget. Szemét elhordás, számlák, takarítás stb.

2020. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

- Mester úr!

- Legyen szíves kitölteni és aláírni ezt a papírt, hogy ha majd valami nem tetszik nekem a munkájában, akkor betudjam majd utólag perelni.

- Örömmel. Hol egy toll?


Teljesen életszerű.

2020. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az igazán jó szakik fullra el vannak havazva. Tesóm festőként már csak jövőre tud új munkát bevállalni. Ilyenformán bármelyik szakival alá szeretnél íratni egy szerződést, ő simán el fog hajtani, és később lehet még te fogsz kuncsorogni neki, hogy mégis vállaja el, mert van nem találsz mást, vagy mert aki megcsinálta az olyan szar munkát végzett.
2020. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
A szerződés másik hátulütője az, hogy nem fizetik ki a vállalkozót, illetve egyéb kifogásokat emelnek.
2020. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

4: Igen. Én ott tartok, hogy megnézem Youtube-on és megcsinálom én.:))

15 éve mondta egy barátnőm, hogy elvégzi az OKJ-t és megcsinálja magának, az előbb és jobban megvan.:)

2020. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel! Szerencsére eléggé műszaki beállítottságú vagyok, konyhabútort magam terveztem és állítottam össze, ahogy a gyerekek bútorait is, gipszkartonoztam, fütést, vizet, villanyt szereltem a házban, egyedül a gázhoz nem nyúlok.

Üdv:4-es

2020. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nincs ember, vagy csak mekkmesterek vannak.Könyvespolc kellett volna, amiben van hely egy elektromos zongorának is. Vettem három szál 20-as szögvasat, és a praktikeres ívhegesztővel megcsináltam. Akkor kezdtem el gyakorolni a hegesztést, amikor nem találtam embert, hogy beállítsa a megsüllyedt kapumat. Igaz, hogy "taknyolás" a legtöbb varrat, de masszív mint a beton. Ja, a szakmám pedagógus... XD.
2020. aug. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van műszaki rajz, ami szerint kell megcsinálni-jóváhagyod..., minek oda még szó???

Csinálhatsz látványtervet is, hogy ilyennek kell lennie...stb.

2020. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Vállalkozási szerződésnek hívják, és a felek megállapodása alapján tartalmazza az elvégzendő feladatot, teljesítési határidőt, vállalkozási díjat, meg még amit a felek szeretnének belvenni.
2020. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!