Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek jó ötlet-e radiáto...

Szerintetek jó ötlet-e radiátor használtan venni?

Figyelt kérdés
Alumínium radiátort (Romatik típusú) szeretnék venni és láttam egy jó ajánlatot az egyik online piactér oldalon "újszerű" radiátorról. Csak sajnos nem tudom, milyen buktatók lehetnek egy használt alumínium radiátor esetén. A kötéstávolságot megkérdeztem és azt is, hogy meg lehet-e nézni előzetesen. Van még valami, amire oda kell figyelnem?

2020. aug. 23. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Használtat biztos nem vennék. Kitudja milyen előélete volt, és esetleg volt-e réz a régi rendszerben.
2020. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha volt réz, akkor az mit okozhat? Rozsdásodni nem fog, mert alumínium, esetleg ki lehet lyukadva? Az nem látszik kívülről? Ha meg le van ülepedve benne valami, azt nem lehet belőle kimosni?
2020. aug. 23. 21:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is lomisnál vettem mindet.Kb 12 éve.Semmi bajuk.
2020. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2 Rozsdásodni biztos nem fog, mert csak a vas oxidját nevezzük rozsdának😉 , viszont a réz és az alumínium a vizen keresztül kölcsönhatásba lép egymással, és a radiátor fala elvékonyodhat és könnyen előfordulhat, hogy egy nagyobb nyomásra kilyukad. Az megtévhit, hogy mert alumínium nem fog soha tönkremenni. 17 éve alumíniummegmunkálással foglalkozó cégnél dolgozom, és többek közt pl Ferrarikhoz gyártottunk térvázelemeket. Összehegesztés után nem véletlenül vannak festve ezek is.
2020. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyébként 28.000 Ft az új, ez pedig 6.000 Ft-ba kerül, ezért kacérkodom a gondolattal. Igen, az a fal-elvékonyodás ciki, mert kívülről nem látszik, csak akkor derül ki, ha a radiátor fel van szerelve... akkor meg megint leszereltetni, egyéni mérőt áthelyeztetni (5.000 Ft), és lassan drágább a leves, mint a hús...
2020. aug. 23. 22:59
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Én nemsokára szeretnék 3 at eladni. Jó ötlet lesz valakinek megvenni szerintem. Gondoltam olcsón adom olyan mint az új mind a 3.
2020. aug. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam alapban felmerül a gondolat, hogy egy hibátlan radiátort ami "újszerű" miért ad el valaki?

Mert azt értem, hogy egy régi, öntöttvas monstrumot leszerelnek, de hogy egy újabb és jól funkcionálót, ...?

2020. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Csere olyankor is előjöhet ha valaki nagyobbra cseréli, vagy pont kisebbre, mert szigetelt és nem kell már akkora, így meg több helye is lesz. Csak az a baj,hogy ezek belülről korrodálnak, vagy az összehegesztésnél. Nekem a konyhában van egy 8 éves lapradiátor, aminek alsó élén megjelent a rozsda. Illetve gyanítom, hogy nagyon kevesen töltenek a fütésrendszerükbe korróziógátló adalékokat. Távfűtésben meg tuti nincs.
2020. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én pl azért adom el mert csak vegyes kazánom volt 70-80 fokos vízzel. Bővítettem a fűtést kondenzaciós gázkazánnal. 55 fokos vízzel fog fűteni. Három helyen nagyobb radiátort kell betenni mert kicsi a radiátor felülete az 55 fokos vízhez.
2020. aug. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#8-#9

Köszönöm mindkettőtöknek. Így érthető!:)

2020. aug. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!